Нацбанк визначив три системно важливих банки в Україні

ЕкономікаАндрій Стець, 22 лютого 20169770
Будівля Національного банку України

Комітет з питань  нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду платіжних систем Нацбанку визначив ПАТ «Приватбанк», ПАТ «Ощадбанк» та ПАТ «Укрексімбанк» системно важливими. Про це йдеться в рішенні Комітету №78 від 16 лютого 2016 року, інформує «Економічна правда».

Як зазначається, для віднесення банку до системно важливих визначався спеціальний показник.

Банк є системно важливим, якщо цей показник є вищим, ніж розмір середньоарифметичного показника системної важливості відповідних банків.

Для визначення системно важливих банків використовували такі показники: загальні активи (коефіцієнт зважування 35%); кошти фізичних осіб, суб'єктів господарювання та небанківських фінансових установ (коефіцієнт 35%); кошти, розміщені в інших банках (коефіцієнт 7,5%); кошти, залучені від інших банків (коефіцієнт 7,5%); кредити, що надані суб'єктам господарювання у промисловість, сільське господарство та будівництво (коефіцієнт 15%).

Крім того, системно важливий банк зобов'язаний з 1 січня 2019 року дотримуватися спеціальних значень економічних нормативів - нормативу миттєвої ліквідності (Н4) - не менше ніж 30%; максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7) - не більше ніж 20%.

З 1 січня 2020 року системно важливий банк також має формувати буфер системної важливості, який розраховується від загального обсягу ризику (згідно Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні).

Зазначимо, що розроблена урядом стратегія реформування державного банківського сектора передбачає можливість повної приватизації системоутворюючих «Ощадбанку» і «Укрексімбанку» в довгостроковій перспективі, при цьому рішення щодо обсягу акцій для продажу і термінів такого продажу буде прийнято Кабінетом міністрів не пізніше кінця 2020 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук