Нацбанк ввів в обіг пам'ятну монету, присвячену пам'яті Йосифа Сліпого

ЕкономікаРоман Ганкевич, 21 червня 20172760
Нацбанк ввів в обіг пам'ятну монету, присвячену пам'яті Йосифа Сліпого
фото НБУ
Монета номіналом у 2 гривні продовжує серію «Видатні особистості України».

У Національному банку України презентували пам’ятну монету, яка присвячена пам’яті Блаженнійшого Верховного Архієпископа Йосифа Сліпого. Про це повідомили у прес-службі НБУ.

Заступник начальника відділу нумізматичної продукції та маркетингу Департаменту грошового обігу НБУ Вікторія Сузанська зазначила, що монету випустили номіналом 2 гривні, вона поповнила серію «Видатні особистості України», її виготовлено з нейзильберу, вищої категорія якості карбування. Маса монети – 12,8 г, діаметр – 31,0 мм, тираж – 35 000 штук. Гурт монети – рифлений.

«У цьому році відзначається 125-та річниця від дня народження церковного і громадського діяча, педагога, мецената, богослова, патріарха Української греко-католицької церкви (у 1975 – 1984 роках) Йосифа Сліпого. Він символ українського незламного духу, його метою була консолідація українців у світі. Щоб ушанувати світлу пам’ять патріарха і привернути увагу суспільства до глибоких духовних цінностей, нетлінних традицій Української держави», - сказала Сузанська.

На аверсі монети розміщено римський собор (збудований за сприяння Йосифа Сліпого), під яким написи: СОБОР СВЯТОЇ СОФІЇ, РИМ; та львівський собор, під яким написи: СОБОР СВЯТОГО ЮРА, ЛЬВІВ (собор Галицької митрополії УГКЦ, очолюваної митрополитом Йосифом Сліпим, у якому покоїться його прах).

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено портрет Йосифа Сліпого, який ніби затиснутий кутами матових площин, що символізують мученицьку, подвижницьку долю патріарха, з обох сторін від портрета – слова з його заповіту.

Художниками ескізів пам’ятної монети виступили київські митці Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук; скульпторами – Анатолій Демяненко, Володимир Атаманчук.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук