Нацбанк й Народний банк Китаю уклали своп-угоду на $2,4 млрд

ЕкономікаО.Г., 15 травня 20151530

Сьогодні, 15 травня, відбулося підписання двосторонньої угоди про валютний своп між Національним банком України та Народним банком Китаю.

 «У п’ятницю відбулося підписання головами центральних банків України та Китайської Народної Республіки, Валерією Гонтаревою та Чжоу Сяочуанем, двосторонньої угоди про валютний своп для валют китайський юань/гривня на суму до 54 млрд гривень та 15 млрд китайських юанів (близько $2,44 млрд)», - йдеться у повідомленні Нацбанку на сторінці в Facebook.

Як зазначається, нова угода строком на три роки набере чинності з 23 червня 2015 року. Водночас втратить чинність угода між Національним банком України та Народним банком Китаю, укладена у 2012 році.

«Ця угода є надзвичайно важливою для наших країн - стратегічних партнерів та сприятиме економічному розвитку обох держав», - зауважила Гонтарева.

За її словами, кошти, отримані за угодою, можуть бути використані на фінансування торгових операцій та прямих інвестицій між двома країнами.

Вона додала, що практичне втілення домовленостей про валютний своп дає змогу зменшити тиск на валютний курс з боку імпортерів та допомагає у стабілізації вітчизняного грошово-кредитного ринку.

Валютний своп - це взаємна угода щодо обміну валют. До угод «своп» особливо активно вдаються центральні банки. Вони використовують їх для тимчасового підкріплення своїх валютних резервів у періоди валютних криз і для проведення валютних інтервенцій. Центральні банки використовують «своп» у якості одного з методів валютного регулювання, насамперед для підтримки курсів валют.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук