Національний банк знизив облікову ставку до 10% річних

Зміна облікової ставки є сигналом для встановлення банками процентних ставок за вкладами і позиками

Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку до 10% річних з 13 березня 2020 року. Як повідомила прес-служба НБУ, регулятор продовжує прогнозоване пом’якшення монетарної політики, щоб повернути інфляцію в цільовий діапазон 5% та підтримати економічне зростання в Україні в умовах охолодження світової економіки.

Згідно з оприлюдненими даними, правління Національного банку ухвалювало рішення щодо облікової ставки в умовах, коли інфляційний тиск слабшає швидше, ніж очікувалося, а економіка потребує подальшої підтримки.

«Беручи до уваги цей комплекс обставин, Правління продовжило пом’якшення монетарної політики і знизило облікову ставку на 1 п.п. до 10%, як і було передбачено січневим прогнозом. Це надасть необхідний стимул економіці», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Національний банк очікує зниження облікової ставки до 7% до кінця цього року. Водночас регулятор уважно стежитиме за перебігом ситуації із поширенням коронавірусу у світі та в Україні, її впливом на українську та світову економіку, реакцією на неї урядів та центральних банків, перебігом переговорів з МВФ щодо укладення нової програми співпраці, від чого залежатимуть очікування учасників фінансових ринків та ціни на українські активи.

«У разі сприятливого розвитку подій та за умови прискореної реалізації новим Урядом України реформ Національний банк матиме можливість для швидшого пом’якшення монетарної політики. Натомість, у випадку реалізації окреслених ризиків Національний банк буде оперативно реагувати наявними інструментами монетарної політики», – повідомила прес-служба НБУ.

Нагадаємо, облікова ставка – це один з основних індикаторів економіки. Це відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам. Зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками. Вона впливає на вартість кредитів, що надаються Нацбанком комерційним банкам. Чим вона вища, тим дорожче обходяться банкам позики рефінансування, тим дорожче вони пропонують власні кредити, тим менше позичальників оформляють позики.

Зниження кредитування фізосіб приводить до того, що зменшується платоспроможний попит на товари і послуги, що часто купують в кредит. Відповідно, виробники і продавці утримуються від нарощування виробництва та підвищення цін через низький попит.

За зменшення інфляції та поліпшенні макроекономічної ситуації облікова ставка зазвичай знижується і це спричиняє поступове здешевлення депозитів та кредитів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук