Національний художній музей відкриє виставку культового львівського художника

КультураДарина Цвях, 7 листопада 20174440
Національний художній музей відкриє виставку культового львівського художника

Національний художній музей України спільно з галереєю «Дукат» представляють ретроспективну виставку культового андеґраундного художника 1970–1980-х років зі Львова Олександра Аксініна (1949–1985). Виставка пройде з 8 листопада до 10 грудня 2017 року у Національному музеї.

У трьох залах експозиції послідовно розкрито три головні теми його робіт: місто, світ, Всесвіт. У першій залі експонуються роботи, що відображають особисту історію митця, нерозривно пов’язану з його оточенням і рідним Львовом: екслібриси й офорти, створені для друзів і знайомих, а також серії листівок до нового року, 8 березня та дня народження художника.

Екслібрис Наталії Сліпченко

Другу залу присвячено інтерпретаціям образів і сюжетів світової культури. Це рефлексії на тему творчості Джонатана Свіфта (цикл «Королівство абсурдів Джонатана Свіфта»), ілюстрації до «Аліси в Дивокраї» Льюїса Керрола, офорти з присвятою Ієроніму Босху, Альбрехту Дюреру, Федору Достоєвському, Зиґмунду Фройду, графічні парафрази творів Пітера Брейгеля Старшого, Карло Крівеллі.

У третій залі сучасний художник Іван Світличний та арт-група SVITER разом із компанією Front Pictures занурять глядача у Всесвіт Аксініна через атмосферну аудіовізуальну інсталяцію. Образи з невеликих аксінінських графічних робіт подолають межі часу, художньої техніки, обставин і розпочнуть подорож цифровими лабіринтами, йдеться на сторінці Національного музею у Facebook.

З цикли «Королівство абсурдів Джонатана Свіфта»

Олександр Аксінін - культова постать для мистецтва 1970–1980-х років. Складні технічно й змістовно роботи Аксініна вимагають інтелектуальних зусиль для розуміння закладених художником смислових шарів. Мистця цікавили символічні системи алхімії та астрології, китайської «Книги змін» і буддійських трактатів. Він працював зі знаковими текстами світової літератури - від Керрола й Кафки до Фолкнера й Хлєбникова. Видавати цих авторів з ілюстраціями, які робив Аксінін, тоді було неможливо, тому свої графічні серії він створював «в стіл», і деякі з них вперше покажуть широкій аудиторії.

За 35 років життя Олександр Аксінін створив понад 300 офортів

Аксінін трагічно загинув 3 травня 1985 року в авіакатастрофі під Золочевом. За 35 років життя Олександр Аксінін створив понад 300 офортів та чималу кількість акварельних малюнків, точне число яких досі є невідомим.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук