Нацрада анулювала ліцензії каналів Ріната Ахметова

Загалом ліцензії втратили 15 компаній, серед яких «Україна», «НЛО.TV», «Донбас», «Індиго tv», «Україна 24», «Футбол 1,2,3»

18:46, 21 липня 2022

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення анулювала ліцензії на мовлення 15 компаній, які належать українському бізнесмену Рінату Ахметову. Про це повідомляє «Детектор медіа».

Як повідомляється, відповідне рішення ухвалили на офлайн-засіданні Нацради 21 липня. Серед каналів, яким анулювали ліцензії: «Україна», НЛО.TV, «Донбас», «Індиго TV», «Україна 24» (ефірна та супутникова ліцензії), «Футбол 1», «Футбол 2», «Футбол 3», а також супутникову платформу Xtra TV (ТОВ «Екстра-ТВ») та ОТТ-платформи Oll.tv (юридична особа ТОВ «Діджітал скрінз»).

Також свої ліцензії втратили канал Shakhtar TV (футбольного клубу «Шахтар») і регіонального мовника ТВ-5, власником якого була ПАТ «Запоріжсталь» (Метінвест), а також ТОВ «ТРКК «Сігма ТВ»«, ТОВ «Телерадіоорганізація «Маріупольське телебачення»« («МТВ»), ПрАТ «Телевізійна служба Дніпропетровська» («34»).

Представників «Медіа Групи Україна» на засіданні Нацради не було. Ліцензії втрачають чинність 22 липня.

За словами голови Нацради Ольга Герасим’юк, керівництво МГУ запевнило, що група не мовитиме з-за кордону, а пів року компанії будуть працювати на закриття.

«Ми дуже вдячні журналістам, редакторам і технічному персоналу, який забезпечував роботу компаній. Сподіваюсь, що вони знайдуть собі відповідну роботу, хоча зараз це складно», – сказала Герасим’юк.

Голова Нацради додала, що керівництво «Медіа Групи Україна» пообіцяло забезпечити компенсаційні виплати своїм співробітникам.

Нагадаємо, 11 липня стало відомо, що інвестиційна компанія SCM, яка належить Рінату Ахметову виходить з медійного бізнесу. За словами Ахметова, «причиною для виходу з медійного ринку стало набуття чинності законом «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)».

За словами Ахметова, шестимісячний термін, визначений законом для продажу медіаактивів та російська воєнна агресія проти України не дають можливості компанії SCM продати медіабізнес на ринкових умовах. У заяві бізнесмена йшлося, що у його медіа працювало 4000 журналістів та інших співробітників.