Нацрада хоче застосувати санкції до 38 юридичних осіб РФ

КультураДарина Цвях, 18 лютого 20161380

Національна рада звернеться до Ради національної безпеки і оборони України із пропозицією застосувати персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) до 38 юридичних осіб Російської Федерації. Відповідне рішення з метою забезпечення інформаційної безпеки та захисту територіальної цілісності України ухвалено на засіданні 18 лютого.

До списку, складеного регуляторним органом, за словами члена Національної ради Сергія Костинського, увійшли федеральні російські канали, а також телеканали, зареєстровані Роскомнадзором на території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, і ті, які працюють в окупованих районах Донецької та Луганської областей.

Сергій Костинський зауважив, що перелік є продовженням розпочатої минулого року регуляторним органом системної роботи з моніторингу телеканалів, які ретранслюються в Україні. 

«Ми вважаємо, що є принциповим, аби було ухвалене рішення про федеральні канали - канали, які є афілійовані з російською державою, серед акціонерів яких є російська держава, які платять податки до російського бюджету, виступають носіями російської пропаганди, щоб їм було заборонено в будь-якій формі працювати і бути ретрансльованими на території України. Це стосується і роботи журналістів, і можливості податися до переліку адаптованих каналів, і трансляції інтернет-провайдерами», - сказав він. Адже часто трапляються випадки, коли інтернет-провайдери, які не є ліцензіатами Національної ради, ретранслюють такі телеканали за допомогою технології ОТТ. «Тобто це розширює можливості щодо захисту інформаційного простору України», - додав Сергій Костинський.

Щоб упередити можливі розмови про  цензуру, перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк наголосила, що така «ініціатива лежить у площині захисту національної безпеки, оскільки ці канали ведуть не журналістську роботу, а інформаційну війну і пропагандистську роботу».

Моніторинг телеканалів триває, повідомив Сергій Костинський. У полі зору – канали різних дистриб’юторів. Головне, на що зважає державний орган, - чи порушують ці канали українське законодавство та Європейську конвенцію про транскордонне телебачення. «Для нас ключове питання – захист інформаційного простору в умовах ведення війни», - наголосив він.

Перелік юридичних осіб, до який застосують санкції, можна побачити на сайті Нацради.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук