Нацрада назвала області-лідери з виконанням мовних квот на радіо

КультураАндрій Стець, 25 вересня 20177610

У всіх регіонах України мовні квоти протягом цього року перевиконуються: в середньому - на 20%. Тобто, частка пісень державною мовою в середньому по країні становить 45%. Про такі результати моніторингу місцевих і регіональних радіостанцій повідомив член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський.

У Нацраді зазначили, що лідерами по перевиконанню встановленої законом норми (25%) є такі області - Рівненська (82%), Тернопільська (81%), Івано-Франківська (59%), Сумська (58%), Львівська та Миколаївська (50%) області.

При цьому варто відзначити в цьому рейтингу показники Донецької та Одеської областей.

«Донецька та Одеська області ламають всі стереотипи - вони є лідерами серед радіостанцій східного і південного регіонів України із середнім показником 40%», – зазначив він.

Нагадаємо, закон про квоту для української мови на радіо було затверджено влітку 2016 року. Він набув винності у листопаді 2016 року. Закон передбачає, що радіоорганізації зобов'язані забезпечити частку пісень державною мовою не менш ніж 35% від загального часу звучання пісень упродовж доби. Квота вводиться поступово: протягом першого року після набуття чинності закону квота повинна становити 25%, другого року - 30%, починаючи з третього року - 35%.

Також передбачено, що не менш ніж 60% добового обсягу ведення передач (новини, ранкові програми) повинні здійснюватися українською мовою. Ця квота також вводиться поступово: 50% в перший рік дії закону, 55% - у другий рік, а починаючи з третього - 60%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук