Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу «Інтер» щодо дотримання вимог законодавства під час трансляції 9 травня концерту «Перемога. Одна на всіх», пише «Детектор медіа».
Нацрада отримала звернення Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України, скарги громадян Ковбика, Семілетко і заяву Київської міської організації «Української Галицької партії» з наріканнями на трансляцію концерту.
На думку департаменту СБУ, у висловлюваннях ведучих концерту Андрія Доманського та Анастасії Даугулємістилися ознаки пропаганди, яка створює викривлене уявлення про окремі аспекти історичного розвитку України та дискредитації сучасних процесів у державі, пов’язаних з декомунізацією та становленням національної ідентичності. А на думку скаржників, зміст «інтерівського» концерту принижує їх гідність як громадян України, розпалює ворожнечу та закликає до підриву цілісності держави.
Голова Нацради Юрій Артеменко повідомив, що моніторинг Нацрадою ефіру каналу «Інтер» теж зафіксував ознаки порушення закону, але він не став вдаватися в деталі, зауваживши, що перевірка має на меті визначити, які саме норми законодавства порушено.
Перед засіданням регуляторного органу близько 15 осіб пікетували будівлю Нацради з вимогою покарати «Інтер».
Активісти пікетували будівлю Нацради, вимагаючи покарання для «Інтера»
Нагадаємо, 8 травня в соцмережі Facebook на сторінці партії «Національний корпус» було викладено уривок запису концерту, який «Інтер» готував до 9 травня. У цьому фрагменті ведучий Андрій Доманський у підводці говорив наступний текст: «Сьогодні ми не можемо дозволити, щоб вулиці наших міст називали іменами фашистських злочинців, а їх портрети безкарно проносили в факельних маршах нашою столицею, де кожен метр политий кров'ю наших співвітчизників». Далі продовжувала ведуча Анастасія Даугулє: «І нехай іноді нам здається, що все проти нас, що ми чужі в своїй країні. Але це не так. Нас багато. Нас сотні в цьому залі і мільйони – перед екранами телевізорів».
Під час скандального концерту, який 9 травня увечері показав телеканал «Інтер», ведучі сказали, що в Україні вулиці перейменовують на честь «фашистських злочинців».
Зранку 9 травня біля офісу каналу «Інтер» проходила акція протесту. Політична партія «Національний корпус», що організувала її, вимагала, щоб з концерту було видалено «пропагандистські заклики». Інакше партія буде добиватися позбавлення каналу ліцензії.
Учасники акції розклеїли на фасаді будівлі та на автомобілях каналу листівки з надписами «Зробимо Інтер патріотичним» та #ІнтербудеНАШ, а також розфарбували вивіску на вході до будівлі в жовто-блакитний колір. На акції протесту чергувала Нацполіція. Активісти обіцяли діяти в рамках українського законодавства.
Тим часом організація «Вільні люди» пікетувала будівлю компанії «Національні інформаційні системи» (НІС), яка виробляє новини для «Інтера». Пікетувальники вимагали зняти концерт з ефіру повністю. У цій акції взяли участь близько 30 осіб. Вони розмалювали балончиками фасад будівлі. Ближче до кінця концерту активісти кинули на сходи «коктейль Молотова». Активісти заявили, що підготували листи зі скаргою до Генпрокуратури, СБУ, МВС та Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.
Все після трансляції концерту в ефірі «Інтера»,10 травня в селищі Козин Обухівського району Київської області біля будинку, що нібито належить народному депутатові Сергію Льовочкіну (володіє 20% статутного капіталу каналу «Інтер»), представники «Національного корпусу» провели акцію протесту. Сталася сутичка між активістами та правоохоронцями.
Зазначимо, що у 2016 році офіс телеканалу «Інтер» неодноразово ставав об’єктом блокування й навіть нападів представників радикальних організацій, які звинувачували телеканал в антиукраїнській позиції та діяльності. Телеканал системно показує стрічки з особами з так званого чорного списку. Так, у січні 2018 року Нацрада призначила перевірку «Інтеру» через показ стрічок: «Д’Артаньян і три мушкетери» та «Чародії за участю» артистів із «чорного списку».
Телеканал періодично показує фільми і програми з порушенням закону «Про телебачення і радіомовлення» щодо заборони на трансляцію контенту за участю осіб, внесених до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.