Нацрада телерадіомовлення оштрафувала «Громадське радіо» за недотримання мовних квот

«Громадське радіо» має сплатити штраф 1751,36 грн

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала дві радіостанції, в ефірі яких зафіксувала порушення вимог закону про частку пісень державною мовою. Про це йдеться на сайті Національної ради.

Національна рада на засіданні 20 липня ухвалила рішення про стягнення штрафів із двох мовників – «Громадське радіо» і «Буковинська хвиля» – в ефірі яких зафіксовано порушення вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

«Перевірка громадської організації «Громадське Радіо», яку провели фахівці Національної ради 2 квітня цього року, зафіксувала, що в ефірі мовника у проміжок часу з 15:00-22:00 частка україномовних пісень становила 0%. Компанія має сплатити штраф 5% від загального розміру ліцензійного збору, що становить 1751,36 грн», - інформує Національна рада.

Як повідомляє «Детектор медіа», член Нацради Валентин Коваль нагадав, що «Громадське радіо» має авторську передачу Андрія Куликова про рок, кожен випуск якої присвячений рок-музиці однієї з країн, і в ній абсурдно транслювати пісні українською мовою.

«До закону пропонували винятки, але їх не внесли», - додав він. Представник «Громадське радіо» Олександр Бузюк розповів, що радіо вже вжило заходів за результатами перевірки: ставить щогодини в ефір хоча б по одній пісні українською мовою.

Нацрада оштрафувала також У ТОВ «Буковинська хвиля», у Чернівцях, де частка пісень державною мовою у проміжок часу з 15:00 по 22:00 у день проведення перевірки 2 червня 2017 року становила 24,7%. За це порушення мовник сплатить штраф у розмірі 4420,50 грн.

У нацраді нагадали, що норми законодавства передбачають, що радіомовники у перший рік набуття чинності законом повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше 25 % загального обсягу пісень, поширених протягом доби, а також не менше 25 % загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу між 07.00 та 14.00 і між 15.00 та 22.00.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук