Натюрморт Ван Гога продали за 61,8 млн доларів

КультураДарина Цвях, 5 листопада 20146530
Натюрморт Ван Гога продали за 61,8 млн доларів

Картина Вінсента Ван Гога "Натюрморт. Ваза з ромашками і маками" продана на аукціоні Sotheby's майже за 62 млн доларів. Полотно стало одним з центральних лотів на торгах, присвячених мистецтву імпресіонізму і модернізму. Спочатку картина оцінювалася експертами Sotheby's в 30-50 млн доларів, повідомляє АР.

Ван Гог працював над "Вазою з ромашками і маками" в червні 1890 у містечку Овер-сюр-Ваз в будинку свого друга доктора Поля Гаше, який у той час стежив за здоров'ям художника.

"Ця картина була створена всього за декілька тижнів до трагічної загибелі Ван Гога і передає той складний емоційний стан, в якому він на той час перебував", - сказав керівник департаменту імпресіонізму і модернізму в Sotheby's Саймон Шо.

Художник, який мав тоді серйозні фінансові труднощі, імовірно віддав полотно Гаше в оплату за медичні послуги. В середині 1920-х років "Ваза з ромашками і маками" стала однією з перших робіт Ван Гога, які потрапили до США. Згодом картина опвнилася в художній галереї Олбрайт-Нокс в Баффало (штат Нью-Йорк). Останні 20 років, як повідомили в Sotheby's, полотно знаходилося в приватній європейської колекції.

Найдорожчою роботою Ван Гога є "Портрет доктора Гаше" (1890). Це полотно було продано в травні 1990 року на торгах аукціонного дому Christie's за 82,5 млн доларів. Протягом наступних 15 років картина очолювала список найдорожчих робіт, проданих з аукціону.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук