Навчання у Польщі для українців
Суспільство

Навчання у Польщі для українців

Найкращі польські університети, де вчаться українці

Ярослав Іваночко, 9 грудня 2016 7048 14

Щороку кількість українських студентів у Польщі зростає. Станом на початок 2016 року у Польщі навчалось майже 58 тис. іноземних студентів, у тому числі 30 тис. – українців, які є найчисельнішою групою студентів-іноземців. Висока ціна освіти не відлякує українців, які розуміють, що навчання у Польщі дає набагато кращі стартові можливості, ніж в Україні. І це розуміють як вступники, так і їхні батьки.

Що треба знати про польську освіту? Усі ВНЗ у Польщі незалежно від форми власності – державний або приватний, видають однаковий диплом. Лідерами рейтингів зазвичай є державні університети, але в певних приватних ВНЗ якість освіти не поступається державним.

Усі польські ВНЗ обладнані сучасними бібліотеками, лабораторіями, аудиторіями про які українським освітнім закладам поки можна хіба мріяти.

Університети не лише дозволяють працювати своїм студентам, але й допомагають їм знайти роботу під час і після навчання. Таким чином студенти здатні самостійно оплачувати собі гуртожиток і витрати на проживання у Польщі. В усіх ВНЗ Польщі навчання для іноземців є платним. Однак власники карти поляка навчаються безкоштовно в державних вишах, як і громадяни Польщі, при умові проходження вступного конкурсу. Також вступ у майже всі університети Польщі відбувається без іспитів, але із співбесідою на знання польської мови.

Окрім того, і в Україні, і в Польщі діють фірми, які допомагають вступити у той чи інший вищий навчальний заклад.

«Ми розповідаємо старшокласникам та їхнім батькам про особливості навчання закордоном, можливості, які надають університети у Польщі, орієнтуємо у рейтингах та цінах ВНЗ, підшуковуємо можливості отримання знижок або ж взагалі безкоштовного навчання. Маємо широкий спектр послуг: від допомоги з елементарною реєстрацією до вступу «під ключ», організовуємо ознайомчі візити до ВНЗ. З минулого року наша компанія надає безкоштовні посередницькі послуги на вступ до восьми ВНЗ Польщі», - каже Христина Піщик, керівник польського агентства Європейської освітньої групи Studix.eu.

Кореспондент ZAXID.NET підготував добірку популярних навчальних закладів Польщі, де навчаються українці та можливості для вступників, які вони пропонують вступникам без карти поляка.

Варшавська політехніка

Особливості: державний технічний ВНЗ у Польщі, заснований у 1915 році, налічує 19 факультетів, де навчаються 36 тис. студентів, у тому числі 100 з України.

Вартість: навчання - від 3 тис. євро, гуртожиток - від 60 до 115 євро в місяць

Переваги: в університеті гарантують, що усі випускники знаходять роботу (стабільне перше місце у рейтингах пріоритетів Роботодавців Польщі); безкоштовні місця для українців без Карти Поляка: 60 місць, вступ на конкурсній основі, іспити у Варшаві; сучасні лабораторії, бібліотеки, навчальні зали, наукові гуртки.

Недоліки: вчитись важко – понад 50% студентів завершують навчання після першого курсу; знижок в оплаті за навчання університет не надає.

Курси вивчення польської мови: є, вартість – 450 євро за 120 академічних годин + вартість проживання у гуртожитку.

Варшавський університет

Особливості: найбільший державний ВНЗ у Варшаві, заснований 1816 року, налічує 21 факультет, де навчаються 48 тис. студентів у тому числі 738 з України.

Вартість: навчання - від 2 до 6,2 тис. євро у рік, гуртожиток від 70 до 140 євро у місяць

Переваги: компактне розташування університетських кампусів; студентам можуть надати знижку в оплаті за проживання в гуртожитку за умови, якщо вони нададуть довідку, яка свідчитиме про скрутний матеріальний стан сім’ї; якщо студент надає документи, які підтверджують польське походження, то можуть отримати 30% знижки на оплату навчання.

Курси польської мови: є

Варшавський університет соціальних і гуманітарних наук (SWPS)

Особливості: приватний ВНЗ, заснований 1996 року, налічує 17 факультетів, де навчаються 16 тис. студентів, у тому числі 300 з України.

Вартість: навчання від 1,8 тис. євро у рік, гуртожиток - 150 євро у місяць

Переваги: навчання відбувається у невеликих групах; високий рівень знань, які отримують студенти під час навчання; в університеті працюють найкращі викладачі Польщі і закордону;

Недоліки: якщо студент не склав іспит з одного предмета у модулі з трьох предметів, то він змушений перескладати всі три предмети ще раз. За повторний іспит треба платити, інколи вартість сягає 160 євро.

Курси вивчення польської мови: є

Університет імені Леона Козьмінського у Варшаві

Особливості: приватний ВНЗ, заснований 1993 року. На 11 факультетах навчається 8 тис. студентів.

Вартість: навчання - від 2 тис. євро у рік, гуртожиток - 120 євро у місяць

Переваги: найкращий приватний ВУЗ Польщі згідно рейтингів за останні 5 років; акредитований найпрестижнішими європейськими системами ВНЗ, що спеціалізують на бізнесі на управлінні – EQUIS, AACSB та AMBA. Акредитацію всіх трьох систем має лише 1% бізнес-шкіл у всьому світі; під час навчання в академії студенти мають можливість виїхати на навчання до ВНЗ Великобританії та отримати подвійний диплом

Курси польської мови: є, вартість - 120 євро у місяць

Вища банківська школа у Торуні

Особливості: приватний ВНЗ, заснований у 2000 році. На 16 факультетах навчається 8,5 тис. студентів, у тому числі 50 українців.

Вартість: навчання - від 785 євро і збільшується щороку, гуртожиток - 70 євро у місяць.

Переваги: лояльність до студентів; якщо середній бал атестату становить не менше 9, студент може отримати безкоштовний рік навчання; талановиті іноземні студенти, які мають середній бал успішності вище 4,85, отримують стипендії ректора; студенти можуть оплачувати навчання щомісячно; у вартість проживання в гуртожитку входить дворазове харчування; зручне розташування; статистика школи свідчить, що до третього курсу 100% студентів знаходять роботу, а серед її випускників немає безробітних; ВНЗ не вимагає знання польської мови на рівні В1-В2, а лише початковий А2. Якщо вступник вирішує вступати до вищої банківської школи і реєструється до початку попереднього календарного року, то адміністрація пропонує безкоштовні курси польської.

Курси вивчення польської мови: є.

Університет імені Ніколая Коперніка у Торуні

Особливості: державний ВНЗ, заснований у 1945 році. На 17 факультетах у Торуні і відділі у Бидгощі навчається 27 тис. студентів.

Вартість: навчання - від 2 тис. євро у рік, гуртожиток - 62-80 євро у місяць.

Переваги: іноземним студентам надається 50% знижка в оплаті за навчання, якщо студенти подають відповідну заявку; університет приймає українські сертифікати на знання польської мови, але рівень володіння мовою можуть перевірити на співбесіді; можливість студентам займатись науковою діяльністю у сучасних лабораторіях, на власній полярній станції на Шпіцберген, обсерваторії або одній із шести дослідницьких станцій; міжнародна акредитація факультету економіки AACSB, яку має лише один приватний ВНЗ у Польщі; компактне розташування трьох академмістечок;

Курси польської мови: є

Лодзький університет

Особливості: державний ВНЗ, заснований 1945 року. На 12 факультетах у Лодзі та філії у Томашові Мазовецькому навчаються 37 тис. студентів з яких українців близько 500 осіб.

Вартість: навчання - 2 тис. євро у рік (для українців 1 тис. євро), гуртожиток - 63-90 євро у місяць.
Переваги: українським студентам пропонують знижку в оплаті за навчання у розмірі 50%; вступний внесок для абітурієнтів з України знижений із 200 до 100 євро; компактне розташування академмістечок; програма подвійних дипломів. Щороку понад 2500 студентів університету виїжджає на навчання за обміном у інші ВНЗ світу.

Курси польської мови: є

Лодзька політехніка

Особливості: державний ВНЗ, заснований 1945 року. На 10 факультетах навчається 20 тис. студентів.

Вартість: навчання: від 1000 євро за семестр, гуртожиток - близько 70 євро у місяць

Переваги: українцям надають знижки на навчання; університет отримав сертифікати Єврокомісії, які свідчить про якість навчання; університет влаштовує адаптаційні дні для іноземних студентів, коли за тиждень до початку навчання для студентів організовують походи в кіно, музеї, різні заходи; університет пропонує власні інтенсивні двомісячні курси після закінчення яких вступник володітиме мовою на рівні В1 і отримає відповідний сертифікат про це; за конкурсом атестатів вступник-іноземець може отримати безкоштовне місце на одному з факультетів. При цьому враховуються оцінки лише профільних предметів.; університет приймає сертифікати про закінчення мовних курсів в Україні, якщо рівень володіння мовою у ньому зазначений на рівні не меншому ніж В1.

Курси вивчення польської мови: є, вартість 500 євро за 240 годин + проживання у гуртожитку – 215 євро за два місяці.

Державна Вища Школа Кіно, Телебачення та Театру ім. Леона Шіллера у Лодзі

Особливості: державний ВНЗ, заснований 1948 року, всесвітньо відома кузня кадрів для кіно- та телеіндустрії, 2 місце світовому рейтингу кіношкіл, справжня плеяда зіркових вихованців (Анжей Вайда, Кшиштоф Зануссі, Роман Поланскі, Леон Шіллер та інші)

Вартість: навчання - від 4 тис. до 11 тис. євро за рік, гуртожиток - близько 70 євро у місяць

Переваги: обладнання ВНЗ гідне голлівудських павільйонів; усі випускники отримують кваліфікацію «магістр мистецтв»; верховенство творчих свобод та вільного дослідження мистецтва; 90% практики, 10% теорії; викладачі – кінометри зі світовим ім’ям;

Недоліки: дуже високі конкурсні вимоги, навіть на платне навчання; обов’язкове володіння польською мовою на рівні В2; навчання можливе лише польською мовою; іноземців не приймають на факультет акторської майстерності.

Курси вивчення польської мови: є

Краківська Академія імені Анджея-Фрича Моджевського

Особливості: приватний ВНЗ, заснований 2000 року. На семи факультетах навчаються 11 тис. студентів, у тому числі 2500 з України.

Вартість: навчання: від 900 євро за рік, гуртожиток - близько 125 євро у місяць.

Переваги: лояльність до студентів; студенти можуть самостійно формувати графік своїх занять; ВНЗ допомагає студентам знайти роботу під час навчання і після його завершення.

Недоліки: віддаленість гуртожитків від навчальних корпусів; знижок у навчанні для студентів-іноземців університет не надає.

Курси вивчення польської мови: є, вартість – 270 євро за 120 академічних годин у вересні + проживання у гуртожитку.

Економічний університет у Кракові

Особливості: державний ВНЗ, заснований 1925 року. На п’ятьох факультетах навчається 23 тис. студентів, у тому числі близько 1 тис. з України.

Вартість: навчання - від 1900 євро у рік, гуртожиток близько 80 євро у місяць
Переваги: 85% студентів знаходять роботу під час навчання; зручне розташування академмістечка; програма подвійних дипломів; низка стипендій талановитим студентам; університет може надати знижку в оплаті за навчання для студентів-іноземців, якщо вони напишуть заяву із обґрунтуванням, чому вони не можуть платити повну вартість.

Курси вивчення польської мови: є, вартість – від 640 до 2000 євро у залежності від тривалості.

Ягеллонський університет у Кракові

Особливості: найстаріший після Празького університету ВНЗ у Європі – рік заснування 1364. 15 факультетів, де вчаться 48 тис. студентів, з них близько 900 з України.

Вартість: навчання - від 1,5 тис. до 12 тис. євро у рік, гуртожиток - від 100 євро у місяць.

Переваги: один з найпрестижніших ВНЗ Європи, диплом якого цінують в усіх країнах світу; в університеті присутній медичний факультет, диплом якого поза конкуренцією; знижки на оплату за навчання може призначити ректор університету після клопотання студента;

Недоліки: навчання складне, значна кількість студентів не завершує університет.
Курси польської мови: є, вартість можна дізнатись на сайті мовної школи університету.

Економічний університет в Катовіце

Особливості: ВНЗ розташований у найбільш промислово розвинутому регіоні країни, рік заснування 1936. На 5 факультетах навчаються 11 тис. студентів, з них близько 100 з України.

Вартість: навчання - від 2 тис. євро у рік; гуртожиток - від 50 євро у місяць

Переваги: розташування в регіоні з найнижчим рівнем безробіття; стипендії та безкоштовні місця для українців; знижки на навчання для українців; знижки на гуртожитки; адаптаційний тиждень для іноземних студентів; студентське братство, яке надає іноземцям інформаційну та дружню підтримку під час навчання

Курси польської мови: є

Силезький університет в Катовіце

Особливості: рік заснування 1968, на 12 факультетах навчається 40 тис. студентів

Вартість: навчання - від 2 тис. євро у рік, гуртожиток - від 80 євро у місяць.

Переваги: цікаві спеціальності, серед них єдині у Польщі напрямки англо-китайського, англо-японського, англо-арабського та англо-перського перекладів; 160 безкоштовних місць на бакалавріаті та 60 місць на магістратурі для українців; знижки на гуртожитки; адаптаційно-розважальний тиждень для іноземних студентів; надсучасні кампуси, що втілюють дух індустріальної Сілезії.

Курси польської мови: є

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук