«Навіть Франко вболіває»

Як Львів підтримував збірну України у матчі проти Німеччини

13:15, 13 червня 2016

Недільний вечірній Львів вражав порожніми вулицями. Навіть завжди пожвавлена площа Ринок вже не дратувала, а дивувала відсутністю натовпу. Натомість місцеві паби та ресторани були переповнені – львів’яни дивились футбол. І не просто футбол, а перший матч збірної України на чемпіонаті Європи у Франції.

У багатьох із львівських вболівальників ще присутня ностальгія за домашнім Євро-2012. Тоді місцева фан-зона збирала до 30 тисяч людей, а вулицям футбольного Львова додавали колориту фанати з Данїі, Німеччини та Португалії.

Французький чемпіонат Європи очікувано не викликав хоча б приблизно такого ж ажіотажу серед львів’ян. Навіть у центрі легко можна було знайти місця, де б ніхто ні словом, ні виглядом не нагадав, що того вечора збірна України грала перший матч на Євро-2016.

Однак футбольна лихоманка зі стартом чемпіонату Європи навідалася також до Львова й охопила численні паби, кав’ярні, парки і навіть офіси міста. Як це було – у репортажі ZAXID.NET.

Фан-зона на площі перед університетом ім. Івана Франка за годину до матчу вже налічує кілька тисяч осіб. Львів’яни намагаються зайняти кращі місця, встигнути випити пива і, навіть, за бажанням, зробити ставки на гру. Однак якогось пожвавлення перед грою не відчувається.

На матч збірної України проти Німеччини організатори фан-парку вирішили поділити фан-зону: частину території облаштували сидячими місцями, а решту - залишили для перегляду стоячи.

Вхід у фан-зону із сидячими місцями коштував 150 грн. з особи. На новеньких піддонах сидіти було доволі зручно, однак разом зі столиками вони займали надто багато місця. Поки за огородженням у тисняві стояло кілька тисяч людей, на піддонах розмістилась заледве сотня.

Перед матчем збірної України вболівальники у фан-зоні обережно, але все ж впевнено ставлять на перемогу команди Михайла Фоменка. Хтось сподівається на нічию – 2:2, а хтось мріє хоч б про рахунок 1:0 на користь українців.

Львів’янин Микола прийшов у фан-зону з друзями та колегами. Чоловік давно вболіває за збірну України і хвалиться фанатським шаликом, який придбав ще у далекому 2004 році під час Помаранчевої революції у Києві.

«Шанси завжди є, але треба грати. Збірна України непогано показала себе у матчах із Румунією та Албанією напередодні Євро-2016. І ми бачили, це не найслабші команди. Мій оптимістичний варіант – 2:2. Реалістичний – 1:0 на користь німців», - зазначив Микола.

Група студентів з університету ім. Івана Франка не погоджується із таким прогнозом: «Буде 1:0 на нашу користь. За нас навіть Франко вболіває», - показують на пам'ятник письменнику поруч.

Фан-зона стоячи завмирає під час гімну України, а далі оплесками проводжає збірну на гру. Щоправда, шаленого збудження не відчувається – львів’яни ще не розворушились, беруть більше пива, зрідка щось викрикують, а загалом мовчать і дивляться футбол.

Ту ж саму картину спостерігаємо у проїзді Крива Липа, де розташовано дуже багато розважальних закладів. Відвідувачі флегматично жують закуски і потягують пиво або інший алкоголь. Майже усі без символіки, однак у всіх закладах транслюють футбол.

Перерва між таймами, а перед пам’ятником Тарасу Шевченку у центрі Львова грає саксофоніст. Біля нього танцює кілька пар. Їм байдуже до сьогоднішнього футболу. За кілька десятків метрів звуки саксофону перебиває голос футбольного коментатора Віктора Вацка – команда вийшла на другий тайм.

І якщо моменти Хачеріді та Коноплянки у першому таймі, після яких німці рятували свої ворота, ще викликали якусь реакцію у завсідників пабів, то другий тайм минув майже без емоцій. Окрім, звісно, епізоду із голом Бастіана Швайнштайгера на останніх хвилинах матчу.

«Нема причин для радості, - кажуть фани «Карпат», які прийшли подивитись матч у «Cantona pub». – Однак в 1/8 фіналу Євро-2016 збірна України мусить вийти. З ірландцями і поляками битись можна».

Усі фото: Павло Паламарчук/ZAXID.NET.