Найбільший львівський університет припинить навчання через брак коштів на опалення

Студенти «Львівської політехніки» йдуть на вимушені двомісячні канікули

ЕкономікаКатерина Родак, 18 грудня 2018127273
Другий семестр навчання у студентів Львівської політехніки розпочнеться 25 лютого

Студентів найбільшого львівського університету НУ «Львівська політехніка» відправлять на два місяці на зимові канікули задля економії на опаленні в університеті. Щоб наздогнати навчальну програму в університеті скоротять період канікул улітку.

Як повідомив ZAXID.NET проректор з науково-педагогічної роботи Львівської політехніки Олег Давидчак, зимові канікули у студентів розпочнуться з 1 січня і триватимуть до 25 лютого. На час канікул закриють усі 23 корпуси університету.

«Ми склали такий графік, яким запланували довші канікули узимку, натомість ми зменшили літні канікули. 25 лютого наші студенти виходять на навчання і вчаться до 10 червня, потім до кінця червня – сесія, а семестр завершується 30 червня», – уточнив Олег Давидчак.

За словами Давидчака, продовжити зимові канікули вирішили, зокрема, через здорожчання комунальних послуг.

«При плануванні канікул враховувалися можливості оплати комунальних послуг, бо у нас є брак цих коштів. І якщо би не було такої ситуації, то ми могли би розпочати літні канікули з 1 червня, а так починаємо з 1 липня», – зазначив він.

Речник НУ «Львівська політехніка» Ярослав Мельник зазначив ZAXID.NET, що узимку вартість комунальних послуг в університеті за один день складає близько 350 тис. грн, що у півтора рази вище, ніж у теплий період року. «Це непідйомна для нас цифра», –зазначив він.

Додамо, що Львівська політехніка не вперше іде на канікули через неможливість оплатити комунальні послуги. З 1 лютого до 5 березня 2018 року з цієї ж причини студенти Львівської політехніки не відвідували пари, а навчалися дистанційно, за допомогою спеціальної онлайн-платформи.

В інших вищих навчальних закладах Львова ZAXID.NET повідомили, що не мають такої критичної ситуації з оплатою комунальних послуг і наразі не планують продовжувати зимові канікули.

Попри це кілька студентів Львівського національного університету ім. Франка розповіли ZAXID.NET, що викладачі поширюють інформацію про продовження зимових канікул і у цьому навчальному закладі. Однак речник Львівської національного університету Олег Вівчарик заявив ZAXID.NET, що питання про продовження канікул в університеті наразі не розглядають. «Не виключено, що ще розглянуть. Але скоріше всього приймуть рішення не продовжувати канікули», – сказав він.

Нагадаємо, що у 2017 році президент України ратифікував фінансову угоду між вищими навчальними закладами України та Європейським інвестиційним банком, у межах якої Львівська політехніка мала би отримати 10,5 млн євро на заміну системи опалення та утеплення корпусів ту гуртожитків університету. Ця угода розрахована на 20 років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук