Найближчим часом Україна не має наміру скасовувати імпортного збору, - Мінекономіки

ЕкономікаРоман Ганкевич, 25 квітня 20154970
Айварас Абромавічус - міністр економічного розвитку

Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус вважає, що скасовувати додатковий імпортний збір у розмірі 5-10% на даний момент недоцільно.

Про це він повідомив в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна» в кулуарах конференції «Україна: Звільнення від пострадянської спадщини?».

«Я не думаю, що він буде скасовуватися прямо зараз, тому що ті проблеми, які намагалися вирішити за допомогою цього податку, ще далеко не вирішені», - сказав міністр.

Він зазначив, що введення додаткового збору було одним із заходів щодо стримування імпорту для того, щоб вирівняти торговий баланс і знизити тиск на національну валюту.

«Начебто за останні місяці спостерігаються позитивні тенденції, але розслаблятися ще рано», - сказав Абромавічус.

Абромавічус зазначив, що на переговорах із СОТ обговорюватимуться наслідки введення додаткового імпортного збору і Україна буде захищати свою позицію.

Міністр повідомив, що після введення додаткового імпортного збору деякі підприємства, які імпортували комплектуючі та експортували готову продукцію з більш високою доданою вартістю, перенесли виробництво в інші країни, в результаті чого постраждав і український експорт.

«Вивчимо, проконсультуємося з Міністерством фінансів, з Національним банком і якщо далі курс буде продовжувати нас радувати своєю стабільністю і передбачуваністю, то в результаті ми б хотіли прийняти рішення про зняття цього збору», - сказав Абромавічус.

Як повідомлялося, у лютому уряд прийняв рішення про введення спеціального збору на імпорт у розмірі 10% на продукти харчування і 5% - на інші товари, розраховуючи отримати додаткові надходження до бюджету у розмірі ₴17,6 млрд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук