Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) відреагувало на рішення Конституційного суду України (КСУ) від 27 жовтня про систему декларування майна та нагадало, що раніше виявило ознаки декларування недостовірної інформації у двох суддів цього суду – Ірини Завгородньої та Сергія Головатого.
НАЗК зазначило, що декларування недостовірної інформації – це порушення статті 366-1 ККУ, яку судді КС визнали неконституційною. У відомстві нагадали про наявність у Завгородньої та Головатого конфлікту інтересів під час ухвалення рішення і наголосили, що закон забороняє суддям брати участь у справі за таких умов.
Річ у тім, що в декларації Сергія Головатого, який наразі є заступником голови КСУ, за 2019 рік виявлено недостовірні відомості на 3,6 млн грн.
У свою чергу, в декларації Ірини Завгородньої за 2018 рік виявлено недостовірних відомостей на 615 тис. грн, у декларації за 2019 рік – на 754 тис. грн.
«Розгляд цими суддями справи ставить під питання об’єктивність рішення Конституційного Суду. І це в той час, коли мова йде про справу, від якої залежить майбутнє України, її сприйняття на міжнародному рівні, доступ українців до правди про життя посадовців», – зазначив голова НАЗК Олександр Новіков.
Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням депутатів щодо відповідності Основному закону низки положень антикорупційного законодавства та визнав неконституційними окремі його положення. Зокрема, судді Конституційного суду визнали такою, що не відповідає Конституції, кримінальну статтю 366-1, яка передбачала відповідальність за недостовірне декларування. На думку Суду, кримінальна відповідальність є надмірною за вчинення таких правопорушень.
Також КСУ визнав неконституційним моніторинг життя декларантів з боку Національного агентства з запобігання корупції.
Відтак на виконання рішення Конституційного суду НАЗК закрило доступ до реєстру електронних декларацій.
Також зазначимо, що на тлі скасування Конституційним судом відповідальності за недостовірне декларування, журналісти знайшли в його голови Олександра Тупицького незадекларовану землю в окупованому Криму.
Сам Сергій Головатий, про якого згадувало НАЗК, вважає вищезгадане рішення КСУ юридично необґрунтованим.