НАЗК назвало посадовців, які уникли відповідальності через рішення КСУ

Агентство надалі публікуватиме списки чиновників, яким не доведеться пояснювати незадекларовані статки

17:24, 8 листопада 2020

Національне агентство із запобігань корупції назвало імена частини посадовців, які уникнуть відповідальності через рішення Конституційного суду про скасування декларування. Відповідний список оприлюднила прес-служба НАЗК у неділю, 8 листопада.

«Ці люди не підуть на виклик до НАБУ. І їм не доведеться пояснювати незадекларовані статки Національній поліції. Бо Конституційний суд скасував відповідальність за декларування недостовірної інформації», – йдеться у повідомленні.

До списку потрапили:

  1. Василь Коротецький, екс-начальник відділу державного екологічного нагляду тваринного світу та біоресурсів Держекоінспекції. Під час повної перевірки його декларації НАЗК виявило ознаки того, що він не повідомив про свої фінансові зобов’язання на 9,2 млн грн.
  2. Світлана Балух, головний державний ревізор-інспектор Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області. Як зазначає НАЗК, вона не зазначила у декларації квартиру вартістю понад 1,2 млн грн, яка на праві спільної власності належить її чоловікові, а також дохід чоловіка від продажу нерухомості на 6,8 млн грн.
  3. Юрій Шрамко, заступник генерального директора держпідприємства «Укрінмаш». Агентство повідомило, що то не вказав про фінансові зобов’язання дружини перед підприємством на 6,8 млн грн, а також про сплачені за кредитом відсотки на понад 577 тис. грн.
  4. Ірина Самойленко, головний спеціаліст відділу переговорів та доступу до ринків управління Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Не повідомила про нерухомість вартістю майже 3,9 млн грн та фінансові зобов’язання на користь банку на понад 3 млн грн.
  5. Олександр Холін, директор філії держпідприємства «Укрдержбудекспертиза» у Херсонській області. За даними НАЗК, Холін не задекларував корпоративні права у підприємстві з розміром внеску понад 5,3 млн грн.

НАЗК додало, що далі публікуватиме імена чиновників, які уникли відповідальності. Однак не уточнили, коли саме опублікують новий список.

Нагадаємо, що 27 жовтня Конституційний суд за поданням 47 народних депутатів ухвалив рішення, яким скасував статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає відповідальність за недостовірне декларування. Також КС визнав неконституційними положення законів про перевірку е-декларацій чиновників і скасував повноваження НАЗК з перевірки декларацій та виявлення конфлікту інтересів.

28 жовтня через це рішення НАЗК закрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій, але 29 жовтня доступ до держреєстру е-декларацій було відновлено на виконання розпорядження Кабміну.

29 жовтня президент Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний проект закону, яким пропонує припинити повноваження усього складу Конституційного суду.

2 листопада Зеленський закликав депутатів від партії «Слуга народу» вжити «жорсткі рішення» щодо Конституційного cуду, інакше відбудеться протистояння на вулицях. Крім того, Зеленський допустив розпуск Верховної Ради, якщо депутати не знайдуть вихід із конституційної кризи.