НАЗК передала до суду справу голови Держкіно через преміювання своєї сестри

Кінематографісти влаштували акцію на його підтримку

17:12, 26 січня 2018

НАЗК 26 січня проголосувало за передачу до суду протоколів про «адміністративні правопорушення, вчинені головою Держкіно Пилипом Іллєнком».

Нагадаємо, що 19 січня, НАЗК поінформувало про наміри притягнути голову Державного агентства України з питань кіно Пилипа Іллєнка до адміністративної відповідальності. Агентство встановило, що «перебуваючи на керівній посаді центрального органу виконавчої влади, Голова Держкіно у період 2016 - 2017 років приймав рішення в умовах реального конфлікту інтересів». На думку працівників НАЗК, конфлікт виник під час преміювання працівників Держкіно, тому що начальниця відділу державного регулювання кіновідеопрокату Держкіно Марія Іллєнко, яка отримала премії, є двоюрідною сестрою Іллєнка.

«Вказане діяння містить ознаки адміністративного правопорушення, пов’язаного із корупцією, відповідальність за яке передбачено статтею 172-7 КУпАП. Згідно зі статтею 257 КУпАП протокол про вчинення адміністративного правопорушення разом з іншими матеріалами у триденний строк з моменту його складення буде надіслано до суду», - повідомляє НАЗК.

У акції підтримки взяло участь чимало відомих в Україні діячів кіно:

Актриса Наталія Васько та режисерка Марина Степанська

Режисер Дмитро Томашпольський

Сценарист Андрій Кокотюха, продюсери Геннадій Кофман та Андрій Різоль, директорка «Жовтня» Людмила Горгеладзе

Між тим, Пилип Іллєнко зазначив, що Марія Іллєнко працює у Держкіно з 1996 року, коли сам він ще навчався в університеті. Крім того чинне законодавство України про державну службу та запобігання корупції «не визначає двоюрідних братів і сестер близькими особами і не містить заборон щодо їх роботи в підпорядкування одне одному».

«Законом також не визначено, що перебування у такому родстві може означати наявність конфлікту інтересів», - резюмував чиновник і заявив, що з Марією Іллєнко він ніколи не проживав разом, не вів спільного господарства, ніколи не мав спільної власності і не займався з нею спільно бізнесом.

Усе це Пилип Іллєнко пояснив у НАЗК 25 січня. Проте у відомстві вирішили передати справу до суду.

«Поки ми підписували договір про створення нового українсько-французького фільму із суперзіркою в головній ролі, НАЗК таки проголосувало за направлення в суд висмоктаних з пальця протоколів про адміністративні псевдоправопорушення щодо мене. Ну що ж, цього слід було очікувати. До зустрічі в суді! Про дату і час повідомлю», - написав на своїй сторінці у Facebook Пилип Іллєнко. Він вважає, що НАЗК запустило таким чином процедуру його звільнення з посади.

У той час як НАЗК розглядало справу Пилипа Іллєнка українські кінематографісти під стінами відомстра провели акцію на підтримку голови Держкіно.

У ній взяли участь режисери Ахтем Сеітаблаєв, Роман Балаян, Олена Дем’яненко, Марина Степанська, Тарас Ткаченко, Роман Бондарчук, Дмитро Томашпольський, продюсери Володимир Філіпов, Максим Асадчій, Генадій Кофман, сценарист Андрій Кокотюха, директорка Української кіноакадемії Анна Мачух та багато інших кінематографістів.

Кінематографісти підписали та оприлюдинили листа до голови НАЗК

Вони підписали та оприлюдинили листа до голови НАЗК, у якому просять Наталію Корчак зустрітися із представниками кінематографічної спільноти України, аби почути думку тих, хто безпосередньо робить кіно та забезпечити максимально прозоре обговорення ситуації, що склалась.

У листі наголошується, що уже 10 місяців проти голови Держкіно «ведеться брудна інформаційна кампанія».

«Тепер запуск НАЗК процедури незаконного звільнення голови Держкіно П.Ю. Іллєнка, який успішно і послідовно веде роботу звідродження українського кінематографа та захисту українського інформаційного простору, виликає обурення кінематографічної сільноти України», - йдеться у листі.

Підтримала голову Держкіно і Українська кіноакадемія.

Нагадаємо, що Пилип Іллєнко очолив Держкіно 6 серпня 2014 року. За час його роботи у прокат вийшла рекордна кількість українськихфільмів. Суттєво збільшилась і українська присутність на фестивалях класу А.

Фото: ГО «Сучасне українське кіно»