Представників Національного агентства з питань запобігання корупції не допустили на державне підприємство «Енергоатом» для проведення позапланової перевірки. Про це повідомила прес-служба НАЗК.
У НАЗК зазначають, що вони отримали низку повідомлень про можливі порушення на «Енергоатомі» від громадських організацій, народних депутатів, фізичних осіб та ЗМІ. Тому розпочали антикорупційну перевірку підприємства.
Водночас фахівців Нацагентства «просто не пустили на територію компанії». Відтак НАЗК склало акт про недопуск до перевірки, який підписав т.в.о. президента підприємства Петро Котін. Тепер йому внесуть відповідний припис.
У відомстві додають, що у разі повторного недопуску складуть адмінпротокол про невиконання законних вимог НАЗК.
Наголошують, що це перший випадок, коли НАЗК не допускають до проведення перевірки. Зважаючи на це, припускають, що на підприємстві існують системні порушення в організації роботи щодо запобігання корупції.
Нагадаємо, що у травні потужність генерації українських атомних електростанцій впала до історичного мінімуму. До цього Міненерго вимагало від «Енергоатому» повністю зупинити роботу трьох енергоблоків на Запорізькій і Рівненській АЕС та зменшити виробництво енергії ще на кількох блоках інших українських атомних електростанцій.
«Наші гроші» зазначають, що попередні найнижчі показники фіксувалися у 2016 році в період впровадження формули «Роттердам+», яка збільшила доходи теплової генерації ДТЕК Ріната Ахметова.
За словами екс-нардепа Сергія Лещенка, обмеження генерації АЕС лобіює Ольга Буславець на користь холдингу ДТЕК. За інформацією «Наших грошей», раніше вона також лобіювала знижку на газ для нього.
Пізніше Буславець заявила, що скорочення роботи атомних електростанцій пов’язане з ремонтними роботами, які є плановими та відбуваються щороку. Тим часом Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження через обмеження виробництва електроенергії на АЕС.