ДБР відкрило справу через обмеження виробництва електроенергії на АЕС
Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження щодо обмеження виробництва електроенергії на АЕС. Про це у четвер, 7 травня, інформує прес-служба ДБР.
«Державним бюро розслідувань розпочато досудове розслідування за фактом можливих неправомірних дій службових осіб Міністерства енергетики та захисту довкілля України», – йдеться у повідомленні.
За інформацією ДБР, посадовці міністерства затвердили оновлений прогнозний баланс електроенергії об’єднаної енергетичної системи України на 2020 рік, яким передбачено виведення підприємства держсектору економіки атомної галузі в резерв та роботу на зниженій потужності енергоблоків.
Як відзначається, натомість було збільшено обсяг закупівлі електроенергії у приватних компаній.
«У цьому зв'язку відбувається зниження виробництва атомної галузі на 8,6%, що може призвести до зупинення енергоблоків АЕС, збитків державному бюджету України та банкрутства об’єкта державної власності, що має стратегічне значення для економіки і безпеки держави», - уточнили в ДБР.
Як інформував ZAXID.NET, в.о. міністра енергетики Ольга Буславець ініціює зупинку трьох блоків АЕС, потужністю 3000 МВт і зменшення виробництва ще на 5 блоках. Вигодонабувачем таких дій стане енергетичний холдинг ДТЕК Ріната Ахметова.
Міністерством енергетики та захисту довкілля задля подолання кризових явищ в роботі енергетичної системи України був запропонований новий Прогнозний енергетичний баланс виробництва та споживання електроенергії в енергосистемі України на 2020 р. Енергобаланс передбачає пропорційне зниження обсягів виробництва електроенергії атомною, гідро- та тепловою генерацією. Прогнозний баланс виробництва електроенергії атомними електростанціями у 2020 році скорочено на 8,6% ‒ до 73,7 млрд кВт-год.