Уряд запропонував «Енергоатому» майнити криптовалюту на АЕС

Дешеву електроенергію можуть пустити на майнінг, а пільговий тариф для населення на перші 100 кВт-год електроенергії – скасувати

Уряд запропонував «Енергоатому» майнити криптовалюту на АЕС
Дешеву електроенергію українських АЕС можуть пустити на майнінг криптовалют

Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища України звернулось до НАЕК «Енергоатом» з пропозицією розглянути можливість майнінгу криптовалют. Відповідне доручення т.в.о. міністра енергетики Ольги Буславець було надіслано до директорату розвитку ядерної енергетики й атомної промисловості «Енергоатому», повідомив депутат Гео Лерос зі «Слуги народу», а також низка українських ЗМІ, у вівторок, 5 травня.

«..У зв'язку з профіцитом базової генерації доручаю… опрацювати разом з ОП «Енергоатом-Трейдинг» ДП «НАЕК Енергоатом» нормативні та технічні питання можливої реалізації проектів щодо майнінгу криптовалюти з метою забезпечення додаткових ринків збуту електроенергії, виробленої атомними електростанціями», – сказано в дорученні.

фото Гео Лероса

Зазначимо, що необхідність великої кількості електроенергії обумовлена технологічними особливостями майнінгу (видобування) криптовалюти, які є досить енергозатратними. Сама одиниця криптовалюти – це код, який виникає в результаті складних комп’ютерних математичних обчислень. Він відбувається за допомогою спеціального комп’ютерного обладнання. Криптовалют у світі налічується близько тисячі, але найвідомішою є bitcoin (біткойн). В українському законодавстві криптовалюти та майнінг не описані. Правоохоронці періодично знаходять та закривають так звані майнінг-ферми, які незаконно підєднуються до електромереж, а також притягуючи їхніх власників до відповідальності. Так, в серпні 2019-го на Південноукраїнській атомній електростанції було знайдено майнингову установку на шість відеокарт RX470, що розташовувалась прямо в приміщенні станції. Детальніше про майнінг можна прочитати тут.

В Україні є 15 атомних енергоблоків, з яких зараз у роботі тільки 10. Не працюють, зокрема, чотири блоки на Запорізькій атомній електростанції (три з них перевели в плановий ремонт, один - вивели в резерв) і один на Південно-Українській АЕС.

Як пише журналіст Юрій Бутусов, наразі «Енергоатом» виробляє найдешевшу електроенергію в Україні і фактично дотує всю економіку. З 2011 року олігархи пролобіювали проекти сонячних електростанцій під виглядом боротьби за екологію і встановили тарифи на зелену енергію в 7-8 разів вище «Енергоатому», які держава оплачує в кінцевому підсумку з доходів і втраченого прибутку самого «Енергоатому». Така схема шкодила «Енергоатому», але це було вигідно можновладцям, які вклали гроші в таку дохідну тему.

У 2020-му виробництво різко впало, а кількість сонячних електростанцій, які мають таку прибутковість, різко збільшилася. Уряди Олексія Гончарука та Дениса Шмигаля, а також парламент не змогли відрегулювати енергоринок і не зупинили введення нових потужностей сонячних станцій і не обмежили для них тарифи. В результаті на ринку почалася криза перевиробництва, яку тепер намагаються вирішити зупинивши потужності «Енергоатому». Фактично уряд дає команду в розпал кризи відключати енергоблоки і позбавляти країну найдешевшої атомної електроенергії, щоб продовжувати споживати найдорожчу сонячну.

29 квітня Мінекоенерго переглянуло прогнозний енергетичний баланс на 2020 рік через енергетичну кризу в країні. Документ передбачає зниження виробництва електроенергії на всіх видах генерації, крім ТЕЦ і вітроелектростанцій.

Водночас, як інформує «Економічна правда», Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), пропонує скасувати пільговий тариф для населення на перші 100 кВт-год електроенергії для вирішення проблем з «зеленим» тарифом.

Про це заявив член НКРЕКП Дмитро Коваленко під час засідання комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

НКРЕКП представила два сценарії розв'язання проблем інтенсивного розвитку поновлюваних джерел електроенергії. Згідно з презентацією НКРЕКП, в якості одного з кроків пропонується підвищити пільговий тариф на перші 100 кВт-год електроенергії для домогосподарств з 0,9 грн за кВт до 1,68 грн за кВт.

На думку регулятора, таке рішення дозволить отримувати додатково 12 млрд грн на рік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук