Названо "ТОП – 10 культурних діячів Львова"

КультураОлег Онисько, 9 грудня 2010124817

9 грудня у Львові в межах презентації другого номеру мистецького журналу "A-Z art", оголосили «ТОП–10 найвпливовіших «особистостей культури» Львова-2010».

Як зазначила головний редактор журналу "A-Z art" Наталка Космолінська, спеціально для цього номеру було проведено опитування з метою обрати 10-десятку львівської культури 2010. Оновлена команда журналу "A-Z art" вирішила почати огляд подій культури у Львові з визначення "системи її координат" – провести опитування "ТОП–10 найвпливовіших "особистостей культури" Львова-2010". Для того, щоб рейтинг був оптимально об’єктивним, голосування було проведене у трьох фокус-групах: урядовців від культури, експертів від культури та споживачів культури. Кожен мав визначити свою "топ-десятку" із близько 140 прізвищ, серед яких були й "умовні" львів’яни – Юрко Андрухович та Славко Вакарчук.

"Список першої тридцятки двох фокус-груп (експерти – мистецтвознавці, театрознавці, музикознавці, літературознавці… та журналісти) майже збігається. Анкетування зійшлося в часі з черговими виборами, тож активність опитуваних, особливо серед урядовців, була досить млявою, але тенденції, тим не менше, простежуються. Ми хотіли зробити рейтинг найвпливовіших осіб Львова, однак він вийшов рейтингом найпопулярніших осіб Львова. Цей рейтинг не претендує на істину, хотілося ініціювати дискусію", - зазначила Н.Космолінська.

Отож, перше місце посів Директор Львівської галереї мистецтв, Герой України Борис Возницький. Дев’яти іншим особам не було присвоєно порядкового номера, але вони потрапили до 10-тки, серед цих людей – політичний та громадський діяч, засновник МО "Дзиґа" Маркіян Іващишин, художник, сценограф, співзасновник МО "Дзиґа" Влодко Кауфман, письменник Юрій Андрухович, співак Святослав Вакарчук, культуролог, політолог, засновник Незалежного культурологічного часопису "Ї" Тарас Возняк, історик мистецтва, культуролог Богдан Шумилович, художник Любомир Медвідь, маляр, графік автор популярних візуальних міфів ретро-Львова Юрко Кох та єдина жінка у цьому списку – музикознавець, лектор, музичний критик Софія Іванова.

Детальніше про Топ-10 найвпливовіших "особистостей культури" Львова-2010 можна прочитати у другому номері журналу "A-Z art".

Довiдка ZAXID.NET

"A-Z art" - україномовний повноколірний журнал обсягом 104 сторінки, виходить за підтримки управління культури ЛОДА двічі на рік. Наступний номер запланований на травень 2011 року. Засновник журналу - Львівський Палац Мистецтв в особі його директора Юрія Гнатковського. Рубрики: Арт-хронiка, Аналітика найцікавіших подій півріччя, ТОП-10, Спецпроекти, Персоналii, Афiша.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 17

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук