Названо трьох письменників, які претендують на премію Конрада

Христина Нога, 4 грудня 201319100

Стали відомі прізвища письменників, які увійшли до трійки претендентів на здобуття Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського-2013 – однієї з впливових премій для молодих письменників у царині української літератури. Цьогорічними фіналістами премії стали: Андрій Бондар, Тетяна Малярчук, Остап Сливинський.

Андрій Бондар – український поет, публіцист та перекладач, уродженець Кам’янця-Подільського. Автор поетичних збірок «Весіння єресь» (1998), «Істина і мед» (2001), «MASKUL'T» (2003), «Примітивні форми власності» (2004). Вірші Андрія Бондаря перекладено англійською, німецькою, французькою, польською та іншими мовами. Крім того він перекладає твори Катажини Ґрохолі, Маріуша Щиґела, Пйотра Заремби, Еда Стаффорда та інших.
Таня Малярчук – українська журналістка та письменниця родом з Івано-Франківська. Друкувалася в часописах «Березіль», «Четвер», «Критика», «ШО». Автор творів «Ендшпіль Адольфо, або троянда для Лізи» (2004), «Згори вниз. Книга страхів» (2007), «Як я стала святою» (2006), «Говорити» (2007), «Звірослов» (2009), «Біографія випадкового чуда» (2012). Її оповідання та есе перекладені польською, румунською, німецькою, англійською, російською та білоруською мовами.Остап Сливинський – український поет, перекладач та літературознавець родом зі Львова. Його вірші публікувалися в періодиці, їх перекладали польською, німецькою, болгарською та білоруською мовами. Ініціатор і учасник мистецьких проектів «Повільне дзеркало» та «Чотири сторони світла». Автор збірок  «Жертвоприношення великої риби» (1998), «Полуднева лінія» (2004), «М'яч у пітьмі» (2008), «Адам» (2012). Співупорядник перекладної українсько-білоруської поетичної антології «Зв'язокрозрив».


Нагадаємо, впродовж кількох місяців від українських та іноземних культурних інституцій, наукових центрів, видавництв, творчих об’єднань та приватних осіб надходили заявки з іменами кандидатів. Міжнародне журі, до якого увійшли представники польської та української спільнот, відібрали трьох із 25, яких українці заявили у довгому списку.

Ім’я переможця буде оголошено 13 грудня 2013 року у Києві. Окрім нагороди у сумі 3000 євро від Польського Інституту, переможець отримає можливість піврічного стажування у Польщі в рамках стипендіальної програми Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща «GAUDE POLONIA».

Довідка:

Літературна премія імені Джозефа Конрада-Коженьовського була заснована 2007 року Польським Інститутом у Києві за партнерства Національного центру культури у Варшаві з метою підтримки молодих українських літераторів. Щодва роки премія присуджується українському письменникові віком до 40 років. За аналогією з Нобелівською — не за конкретний літературний твір, а за послідовну реалізацію творчого шляху, інноваційність форми, ламання стереотипів та універсальність послання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук