НБУ готує законопроект про заборону повернення неплатоспроможних банків їх екс-власникам

ЕкономікаАндрій Стець, 7 грудня 20193820
Нещодавно олігарх Ігор Коломойський заявив, що поверне у свою власність «ПриватБанк»

Національний банк України готує законопроект, який унеможливить повернення неплатоспроможних банків їх колишнім власникам. Про це розповів прем'єр-міністр України Олексій Гончарук в інтерв'ю «РБК-Україна».

Відповідаючи на питання, чи відбувається робота над змінами законодавства, щоб унеможливити повернення» ПриватБанку» його екс-власнику Ігорю Коломойському, що є ключовим питанням на перемовинах з Міжнародним валютним фондом, Гончарук відповів, що НБУ розробляє відповідний законопроект.

«НБУ справді розробляє такі законодавчі ініціативи і уряд співпрацює з НБУ в цих проектах в рамках робочих зустрічей. Ці рішення покликані убезпечити платників податків від можливих негативних наслідків судових рішень щодо банків, які були виведені НБУ з ринку. Нацбанк був основним розробником цього тексту, і коли він буде ухвалений, мені важко прогнозувати, але це питання найближчого майбутнього», – розповів він.

Крім того, прем’єр зазначив, що наразі між Україною та МВФ тривають переговори щодо формату майбутньої програми.

«Кейс ПриватБанку для переважної більшості людей є показовим. Але ще більшу вагу цей кейс має з точки зору створення економічної загрози. Судові процеси тривають на рівні Києва та Лондона. Задача уряду залишається незмінною – захищати інтереси українців, у тому числі захищаючи макроекономічну та фінансову стабільність», – додав Гончарук.

Зазначимо, що нещодавно олігарх Ігор Коломойський заявив, що поверне у свою власність «ПриватБанк» у найближчому майбутньому.

Зі свого боку Міжнародний валютний фонд вимагає, щоб Україна найближчим часом прийняла закон про заборону повернення націоналізованих банків колишнім власникам.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук