НБУ ініціював створення Центру кіберзахисту для банків

НБУ ініціював створення Центру кіберзахисту для банків
фото ShutterStock
Банки посилять власну інформаційну безпеку та співпрацю з протидії кіберзагрозам

Національний банк України ініціював створення Центру кіберзахисту при НБУ (CSIRT-NBU). Про це вирішили на нараді, яка у середу, 5 липня, відбулася під головуванням виконуючого обов’язки Голови НБУ Якова Смолія, повідомляє прес-служба регулятора.

Як зазначається, у робочій нараді взяли участь керівники підрозділів банків, які відповідають за інформаційну безпеку, представники Національного банку, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національного депозитарію України, Департаменту кіберполіції Національної поліції України, Незалежної асоціації банків України, Асоціації УкрСВІФТ, Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЕМА.

«Остання кібератака продемонструвала, що українському банківському сектору потрібно ретельно перевірити захист своїх інформаційних ресурсів та посилити безпеку електронної мережі», - наголосив в.о. голови НБУ Яків Смолій.

Заступник директора Департаменту безпеки НБУ Антон Кудін розповів присутнім, що всі спроби кібератак на інформаційні системи НБУ нейтралізуються фахівцями команди реагування на кіберінциденти Національного банку.

За його словами цього разу інформаційні ресурси Національного банку не постраждали, незважаючи на масовані кібератаки на них. Весь минулий тиждень у штатному режимі функціонували електронна інфраструктура Національного банку, у тому числі система електронних платежів, якою користуються банки, та внутрішня комп’ютерна мережа центрального банку.

Проте не всі банки мають можливість утримувати таких фахівців. З цієї причини регулятор і виступив з зазначеною ініціативою. В НБУ пояснюють, що створення такого центру дозволить оперативно реагувати і обмінюватися інформацією між усіма суб'єктами банківського ринку та правоохоронними органами в режимі реального часу.

Також НБУ має намір організувати тісну і плідну взаємодію суб'єктів банківської системи України в питаннях актуалізації кіберзахисту і створення дієвих планів реагування на подібні інциденти.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, від атаки хакерів 27 червня постраждала третина банків України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук