НБУ монетизував облігації внутрішньої державної позики для «ПриватБанку» на ₴25,8 млрд

ЕкономікаРоман Ганкевич, 29 грудня 20167630
В НБУ пояснили, що кошти від монетизації ОВДП для «ПриватБанку» не матимуть значного впливу на валютний ринок та рівень інфляціїрівень інфляції

Національний банк України монетизував облігації внутрішньої державної позики для ПАТ КБ «ПриватБанк». Про це повідомили у прес-службі національного регулятора.

«У рамках оздоровлення ПАТ КБ «ПриватБанк» Національний банк України монетизував облігації внутрішньої державної позики, випущені Міністерством фінансів для капіталізації банку після його переходу у державну власність. Для цього вчора, 28 грудня 2016 р., Національний банк купив ОВДП на суму 25,8 млрд грн», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, кошти, отримані від продажу ОВДП, більшою мірою спрямували на погашення заборгованості банку перед НБУ за кредитами рефінансування.

Вчора після монетизації «ПриватБанк» вже погасив цю заборгованість перед регулятором. У відомстві також зазначили, що кошти від монетизації ОВДП для «ПриватБанку» не будуть спрямовані на покриття відтоків за депозитами з банку, і вони не матимуть значного впливу на валютний ринок та рівень інфляції.

НБУ також поінформував, що твердження про відтік депозитів з банку, який провокує посилений попит на валютному ринку, не відповідає дійсності. «Притік коштів населення в інші банки вдвічі перевищив відтік депозитів фізичних осіб з ПАТ КБ «ПриватБанк» з 19 грудня. Більш того, період їх відтоку з банку був нетривалий – лише три дні, і після цього повернення коштів населення до фінустанови відновилося. Водночас відтік депозитів юридичних осіб з ПАТ КБ «ПриватБанк» був компенсований притоком на рахунки юросіб в інших банках коштів за відшкодування ПДВ», - йдеться у повідомленні НБУ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук