НБУ не дозволив білоруському «Паритетбанку» купити український «Сбербанк»

«Сбербанк России» вже рік не може позбутися свого українського активу

27 березня

Національний банк України (НБУ) відмовив у погодженні істотної участі у «Сбербанку» білоруському «Паритетбанку» через невідповідність заявника вимогам законодавства України, повідомила прес-служба регулятора у вівторок, 27 березня. При цьому, як йдеться у повідомленні, відповідне рішення було ухвалене ще 19 березня.

При цьому в Нацбанку не повідомили, яким саме вимогам не відповідає білоруський банк.

«Паритетбанк» заснований у 1991 році і посідає 15-е місце в Республіці Білорусь за розміром активів. Основним акціонером фінустанови є Республіка Білорусь (99,83%), решта 0,17% акцій належать більш ніж 2500 приватним особам. Про свій намір «Паритетбанк» повідомив у грудні минулого року.

Дочірній банк російського «Сбербанку» в Україні працює на ринку країни з 2001 року і є однією з найбільших фінустанов за обсягом активів. Власник українського «Сбербанку» – «Сбербанк России» оголосив про намір продати український актив 27 березня минулого року після того, як 16 березня 2017 року проти українських банків з російським державним капіталом РНБО запровадила санкції.

Раніше про намір купити український «Сбербанк» заявляли білоруський бізнесмен Саїд Гуцерієв та латвійський банкір Григорій Гусельников, бенефіціар латвійського «Norvik Banka». Однак в липні цього року Національний банк України відмовив їм в праві покупки активів через ненадання необхідного пакету документів.

Також український «Сбербанк» хотів купити білоруський бізнесмен Віктор Прокопеня, але згодом він відкликав свої документи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Головні новини Львова за 21 вересня
Чорна декада для Росії
РАГУlive. Випуск за 21 вересня
На Тернопільщині понад 250 людей отруїлися після обробки полів хімікатами
«Ми з вами віримо, що прокурор не отримує зарплату від криміналітету?»
Помер колишній прем'єр-міністр України Віталій Масол
Львівська мерія дозволила інспекторам штрафувати порушників паркування по фото
Петро Порошенко подав позов проти ВВС за наклеп
До Львова прибули перші безкоштовні бейбі-бокси
СБУ затримала організатора постачання військового обладнання до Росії