НБУ підозрюють у протидії укріпленню гривні

ЕкономікаІрина Данилів, 18 липня 201436141

Валерія Гонтарєва, голова Національного банку України, свідомо не дає гривні зміцнитися. Деякі банкіри заявляють, що регулятор на міжбанківському валютному ринку завищує курс купівлі долара в резерви, не даючи ринку опуститися нижче за позначку 11,7 грн за $1. Проте інші експерти переконані, що це свідчення невизначеної політики Нацбанку щодо подальшої долі гривні.

Банкіри стверджують, що регулятор не дає знизитися курсу гривні, штучно девальвуючи його,  нібито,  без будь-яких на те економічних причин, пише Forbes. «Коли гривня девальвувала, НБУ на ринок не виходив. Натомість тепер, коли почався відкат і зміцнення гривні, на що так чекають гривневі вкладники та валютні позичальники, Нацбанк цілеспрямовано йде на утримання курсу на завищеному рівні шляхом обмеження на вільний продаж великих обсягів валюти», – повідомив Forbes один з авторитетних банкірів.

За даними учасників ринку, у вівторок НБУ купив на міжбанку близько $80 млн за курсом 11,71 – нібито вищим за котирування комерційних банків, які того дня, за даними Укрдилінгу, купували долар за мінімальним середнім курсом 11,65 грн/$1, при тому що продавали 11,75 грн/$1. Одноосібним продавцем валюти був державний «Укрексімбанк». При цьому котирування на купівлю валюти в держбанку НБУ виставив насамкінець торговельної сесії – дилери нібито побачили його о 16.22.

Уповноважений представник Нацбанку, у свою чергу, вважає, що банкіри неправильно інтерпретують те, що відбувається. За його словами, НБУ ставив котирування офіційного курсу ніяк не нижче за ринок. А побачити курс дилери могли о 15.20 за київським часом. «Ми прогнозуємо стан ринку й оцінюємо баланс попиту та пропозиції валюти. Тому інтервенції НБУ з купівлі валюти не мають дестабілізаційного впливу на ринок», – заявив представник НБУ.

Існує також і інша думка з приводу політики Нацбанку. Наприклад, Ерік Найман, керуючий партнер ІК Capital Times сказав виданню, що в такий спосіб НБУ намагається управляти інфляцією в країні та поповнити валютні резерви . «Справді, НБУ методично викуповує валюту за близько 11,7 грн/$, що не дає гривні можливості зміцнитися. Це можна пояснити не тільки необхідністю наповнити валютні резерви, а й переходом до політики інфляційного таргетування (контролю за рівнем інфляції). У таких умовах валютний курс стає інструментом управління інфляцією, а не метою».

Крім того, деякі банкіри вважають, що НБУ просто не визначився зі своєю валютною політикою. Точніше не визначився президент Порошенко, який впливає на Нацбанк.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук