НБУ пом'якшив валютні обмеження для інвесторів

ЕкономікаРоман Ганкевич, 25 травня 20173380
НБУ пом'якшив валютні обмеження для інвесторів
фото DT.ua
Українські бізнесмени отримали можливість достроково погашати зовнішні кредити та позики

Національний Банк України скасував тимчасову норму, згідно з якою скорочувався максимальний строк для розрахунків за операціями експорту/імпорту товарів до 120 днів. Відтепер максимальний строк розрахунків становитиме 180 днів, як це визначено відповідним законом, повідомили у прес-службі фінансового регулятора.

«Послаблення тимчасових антикризових обмежень стало можливим як завдяки тривалій сприятливій ситуації на валютному ринку, так і з огляду на відносну збалансованість інфляційних ризиків», - зазначили у прес-службі.

Крім того, іноземні інвестори отримають можливість повертати вкладені в Україну кошти. «Досі було заборонено купувати та перерахувати іноземну валюту, щоб повернути за кордон кошти, отримані іноземними інвесторами від продажу корпоративних прав, певних видів цінних паперів, внаслідок зменшення статутних капіталів юридичних осіб, виходу з господарських товариств іноземних інвесторів. Національний банк вирішив дозволити такі операції. Водночас для запобігання відтоку капіталу через тіньові схеми регулятор стежитиме, щоб ці операції відповідали визначеному переліку умов», - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що тепер бізнес отримує можливість достроково погашати зовнішні кредити та позики, якщо у якості забезпечення розрахунків за цими операціями (з використанням гарантій, резервних акредитивів, через уповноважені банки та/або іноземні банки) було надано зобов’язання міжнародних фінансових організацій. На переконання виконуючого обов’язки голови НБУ Яківа Смолія, «такі кроки сприятимуть покращенню інвестиційного клімату в країні та полегшенню діяльності підприємств, які здійснюють зовнішньоторговельну діяльність».

Яків Смолій також запевнив, що жодний з цих кроків не призведе до дестабілізації ситуації на валютному ринку.

Відповідні зміни затверджено постановою правління НБУ від 25 травня 2017 року «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України». Підвищення максимального строку для розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів до 180 днів набуває чинності з 26 травня 2017 року. Решта змін, затверджених постановою, набуває чинності з 12 червня 2017 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук