НБУ посилить вимоги до пунктів обміну валюти

ЕкономікаО.Г., 26 жовтня 20154510

Національний банк планує встановити вимоги щодо прозорості структури власності небанківських установ, що здійснюють діяльність з обміну валют. Про це заявив перший заступник голови Національного банку Олександр Писарук, пише прес-служба НБУ.

«Очікується, що такі вимоги будуть аналогічні тим, що висуваються до банків», - сказав Писарук. Він повідомив, що за останні два роки Національний банк не видав жодної ліцензії на здійснення валютно-обмінних операцій.

«Це дуже складний ринок, який може безпосередньо впливати на фінансову стабільність держави. Останнім часом ми бачили багато зловживань, пов'язаних із «сірим» або «чорним» ринком валюти, шахрайством тощо. Тому ми плануємо до кінця року врегулювати низку питань стосовно вимог до таких установ», - розповів Олександр Писарук.

За його словами, будуть запроваджені додаткові вимоги щодо капіталу таких небанківських установ, прозорості їх структури, ділової репутації власників.

«Національний банк також приділяє значну увагу підвищенню рівня безпеки пунктів обміну валют та їх клієнтів - будуть посилені вимоги до приміщень, захищеності кас та сейфів. Крім того, кожен пункт обміну валют повинен бути обладнаний реєстратором розрахункових операцій», - сказав заступник голови НБУ.

Нині в Україні діяльністю з обміну валют займаються чотири небанківські установи через близько 1850 структурних підрозділів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук