НБУ продовжив до лютого 2019 року вимогу щодо обов'язкового продажу 50% валютної виручки

ЕкономікаАндрій Стець, 13 грудня 20186240

Національний банк України продовжив з 14 грудня 2018 до 6 лютого 2019 року включно вимогу щодо обов'язкового продажу надходжень в Україну в іноземній валюті на користь юридичних осіб на рівні 50%. Про це повідомили у прес-службі регулятора у четвер, 13 грудня.

Наголошується, що дане рішення було ухвалено для підтримки стабільності валютного ринку України.

Таким чином, дію цієї вимоги подовжено до вступу в силу закону України «Про валюту та валютні операції», а також низки нормативно-правових актів НБУ, які сформують нову ліберальну систему валютного регулювання.

«Як і раніше, продажу підлягатимуть надходження в іноземній валюті 1-ї групи Класифікатора іноземних валют, банківських металів і в російських рублях. Продаж буде здійснюватися без доручення клієнта і виключно наступного робочого дня після дня зарахування таких надходжень на розподільчий рахунок», - повідомили в прес-службі регулятора.

В НБУ анонсували черговий етап валютних пом'якшень з 7 лютого 2019 року. Зокрема, дерегулювання інвестицій за кордон, спрощення проведення транскордонних операцій населення з валютою, купівлю валюти на міжбанківському ринку для клієнтів банків та інші операції.

До слова, що востаннє Національний банк змінював розмір вимоги щодо обов'язкового продажу валютних надходжень юридичних осіб на початку квітня 2017 року, коли знизив її з 65% до 50%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук