НБУ розглядає можливість запуску власної криптовалюти

ЕкономікаРоман Ганкевич, 15 червня 20173760
НБУ розглядає можливість запуску власної криптовалюти
фото Depositphotos
У Нацбанку розглядають можливість випуску електронної гривні

У Національному банку України (НБУ) розглядають можливість випуску електронної гривні на базі інноваційних технологій. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на прес-службу НБУ.

Як зазначається, в рамках заходів проекту Cashless еconomy аналізуються можливості використання технологій blockchain для впровадження інноваційної, високозахищенної, ефективної та гнучкої платформи, яка має задовольнити потреби платіжного ринку країни і вирішити проблемні питання у сфері безготівкового обороту коштів в Україні.

Передбачається, що реалізація даного проекту дозволить побудувати загальнодержавну, прозору і високоефективну роздрібну платіжну платформу з мінімальними транзакційними витратами та практично миттєвою швидкістю переказу грошей від одного учасника до іншого.

Пілотний проект планують провести на волонтерських засадах із залученням ініціативних учасників платіжного ринку України. А після його реалізації та оцінки результатів НБУ буде приймати рішення щодо подальших дій з впровадження електронної гривні.

Blockchain - ланцюжок блоків транзакцій - це розподілена база даних, яка підтримує постійно зростаючий перелік записів, званих блоками. Вона захищена від підробки та переробки. Кожен блок містить часову мітку та посилання на попередній блок хеш дерева. Така розподілена база даних закладена в основу криптовалюти «Біткойн» (описана у 2008 і реалізована в 2009 році), де слугує бухгалтерською книгою для всіх операцій. У квітні 2017 року в ЗМІ з'явилася інформація, що Україна планує перевести державні дані у блокчейн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук