НБУ розширив можливості банків заробляти на валютних операціях

ЕкономікаРоман Ганкевич, 4 серпня 20173530
НБУ розширив можливості банків заробляти на валютних операціях
фото Getty Images
Рішення дозволить банкам збільшити максимальний ліміт нетто-купівлі валюти з $22 млн до $44 млн на добу

Правління Національного банку вирішило розширити можливості банків для проведення власних операцій з іноземною валютою на міжбанківському ринку. Про це у четвер, 3 серпня, повідомили у прес-службі НБУ.

Як зазначається, з цією метою підвищується сальдо купівлі-продажу валюти і банківських металів на міжбанку з 0,5% до 1% регулятивного капіталу. «Це надасть банкам ширші можливості для управління своєю валютною ліквідністю, дозволить Національному банку скоротити присутність на валютному ринку, а також підвищити спроможність ринку в цілому самостійно шукати баланс», - заявив заступник глави НБУ Дмитро Сологуб.

Національний банк відзначає, що це рішення дозволить банкам збільшити максимальний ліміт нетто-купівлі валюти на міжбанку з $22 млн до $44 млн на добу.

Також в НБУ уточнили умови купівлі валюти резидентами для здійснення розрахунків з нерезидентами за імпорт товарів чи послуг, який здійснюється без ввезення з-за кордону на територію України. Тепер клієнти-резиденти зможуть купувати валюту не тільки у тому разі, коли така продукція використовується для власного споживання за межами України, але і для використання на підставі укладених договорів.

Ці рішення ухвалені в рамках чергового раунду валютної лібералізації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук