НБУ вирішив ліквідувати «Дельта банк»

ЕкономікаІрина Данилів, 5 жовтня 20153730

Національний банк України ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «Дельта банк», повідомляє прес-служба НБУ.

Нагадаємо, 3 березня 2015 року «Дельта Банк» було віднесено до категорії неплатоспроможних через те, що, як йшлося в повідомленні НБУ, власники банку не вжили «своєчасних, дієвих і достатніх заходів для поліпшення фінансового стану банку та приведення діяльності у відповідність до вимог законодавства України».

Співвласником «Дельта Банку» був Микола Лагун, який входив до сотні найбагатших українців за версією Forbes. У банку йому належали 69,89%. Решта частки – у агроекспортера Cargill. Лагуну також належали  «Омега банк» (раніше – «Сведбанк») і «Кредитпромбанк» та «Астра банк». Усі ці банки визнані неплатоспроможними. Лише «Астра банк» нещодавно придбала компанія, яка зареєстрована на Кіпрі.

Банк належав до категорії великих банків і мав системне значення для економіки країни. Відтак, міністерство фінансів та Нацбанк тривалий час обговорювали плани реструктуризації банку та можливої участі держави в його рекапіталізації. Проте Фонд гарантування вкладів фізичних осіб 24 вересня вирішив, що рекапціталізація банку надто затратна і рекомендував НБУ його ліквідувати.

Фонд гарантування уже виплатив вкладникам неплатоспроможного «Дельта Банку» близько 7,2 млрд гривень, або 55% від загальної суми збитків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук