НБУ визнав банк «Контракт» неплатоспроможним

У касі банку виявили недостачу ₴12 млн

ЕкономікаО.Г., 7 жовтня 20151320
Національний банк України прийняв рішення про віднесення ПАТ Банк «Контракт» до категорії неплатоспроможних. Про це йдеться в постанові правління від 6 жовтня.
 
Згідно з повідомленням НБУ, у вересні 2015 року НБУ отримав низку скарг від юросіб щодо непроходження платежів у «Контракт», унаслідок чого у банк був введений куратор для більш детального вивчення ситуації. Куратор виявив значний обсяг непроведених клієнтських платежів, які приховувалися за різними статтями балансу.
 
Крім того, було виявлено недостачу понад ₴12 млн в касі. Керівництво банку пояснило таку розбіжність помилковим формуванням звітності. Також з метою поліпшення фінансового результату, банк використовував фіктивні операції з цінними паперами, що фактично є викривленням фінансової звітності.
 
З моменту призначення куратора ні менеджмент, ні власник банку не звернулись до Нацбанку щодо планів по фінансовому оздоровленню ПАТ Банк «Контракт», хоча за таких умов функціонування банку було неможливим без підтримки власника.
 
Натомість було розпочато продаж майна банку третім особам без фактичного надходження грошових коштів – із відстроченням платежів, за рахунок перепродажу цінних паперів тощо.
 
Недостатній обсяг ліквідних коштів, невиконання платежів клієнтів та систематичне викривлення фінансової звітності створювали загрози для вкладників та кредиторів ПАТ Банк «Контракт», зазначили у НБУ.
 
За даними НБУ станом на 1 липня за обсягом активів (₴740 млн) банк «Контракт» займав 82 місце серед 127 українських банків.

Як повідомляє Insider, наразі власником банку «Контракт» є громадянин США Девід Халперт, який займається в Україні зернотрейдингом. Водночас, за даними НБУ, наразі власник банку очікує дозволу регулятора на продаж 94,31% акцій фінустанови громадянину Ізраїлю Йєхіаму Авіссару через компанію S.І. Finance AG.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук