У Верховній Раді хочуть створити нову Тимчасову слідчу комісію, яка займеться розслідуванням можливих протиправних дій представників державної влади, що сприяли порушенню державного суверенітету і територіальної цілісності. Про це свідчать дані на сайті ВР.
Проект постанови, який ініціював Давид Арахамія, був зареєстрований у понеділок, 15 березня, під №5243. Головою ТСК стане Мар'яна Безугла, а її заступником – нардеп від ОПЗЖ Нестор Шуфрич.
«Метою є встановлення фактів з приводу можливих протиправних дій представників державної влади України, спрямованих на співпрацю з державою-агресором і іншу антиукраїнську діяльність», – йдеться в тексті постанови.
Зараз до складу комісії також пропонують включити Юрія Місягіна, Віталія Безгіна, Олександра Мережка, Олександра Завитневича, Олексія Жмеренецького, Святослава Юраша, Олену Хоменко (всі – члени фракції «Слуга народу»), Ігоря Гузя (депутатська група «За майбутнє»), Миколу Люшняка (група «Довіра»).
Про Нестора Шуфрича та його громадянську позицію
Шуфрич, називає російську агресію на Донбасі «війною між українцями» і заперечує присутність російських військових на українській території. Від неодноразово заявляв, що не вважає Російську Федерацію агресором.
Також Шуфрич розповідав, що у 2014 році під час російського вторгнення в Крим зустрічався з колаборантом Володимиром Костянтиновим, який березні 2014 звинувачений генпрокуратурою у державній зраді і «багато про що з ним домовився».
Тоді ж він зустрічався зі скандальним російським політиком Володимиром Жириновським і займався його евакуацією з півострова.
В червні 2013 року в числі 148-ми народних депутатів України він підписав звернення депутатів від Партії регіонів і КПУ до польського Сейму з проханням «визнати Волинську трагедію геноцидом щодо польського населення і засудити злочинні діяння українських націоналістів».
Шуфрич був у списку авторів подання, після якого Конституційний суд скасував кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації. Також він оскаржував скасування депутатської недоторканності і просив визнати мовний закон неконституційним.