50 нардепів оскаржили в КСУ скасування депутатської недоторканності
Проти скасування депутатської недоторканності виступають переважно нардепи від ОПЗЖ
50 народних депутатів оскаржили у Конституційному суді закон про скасування депутатської недоторканності, що набув чинності 1 січня 2020 року.
Як повідомила прес-служба суду, відповідне подання надійшло до КСУ 31 січня переважно від депутатів «Опозиційної платформи – За життя» – його підписали усі 44 члени фракції, а також члени депутатських груп «За майбутнє» і «Довіра». Уповноваженими від 50 нардепів є депутати ОПЗЖ Василь Німченко – колишній суддя КСУ, Олександр Пузанов – екс-заступник голови КМДА, та колишній член «Партії регіонів», нардеп шести скликань Нестор Шуфрич.
Депутати аргументують своє подання тим, що Верховна Рада ухвалила закон з порушенням процедури. Зокрема, у першому читанні за нього проголосували під час першої сесії ІХ скликання, яка не була черговою, тому на ній не можна було розглядати правки до Конституції.
Також депутати зауважують, що законопроект подав ще Петро Порошенко, а за ст. 105 регламенту Верховної Ради поданий президентом законопроект вважається відкликаним, якщо його повноваження були припинені до прийняття в першому читанні. Крім того, згідно з поданням, Верховна Рада не врахувала попередні застереження КСУ, що при прийнятті закону необхідно враховувати здатність політичної і правової системи не заважати депутатам працювати та вберегти їх від політичного тиску в умовах повної відсутності інституту депутатської недоторканності.
Як інформував раніше ZAXID.NET, 30 серпня Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроект про зміни до Конституції в частині про недоторканність народних депутатів, а 3 вересня ухвалила його в цілому. У грудні нардепи привели у відповідність до Конституції в частині про депутатську недоторканність низку інших законів і фактично її (недоторканність) скасували.
Законопроект подав до Верховної Ради VIII скликання ще п’ятий президент Петро Порошенко. Він пройшов одне голосування, після чого його скерували до Конституційного суду. 19 червня 2018 року КСУ визнав його конституційним.