У закритому онлайн-засіданні зовнішньополітичного комітету парламенту Данії взяла участь людина, яка видавала себе за лідерку білоруської опозиції Світлану Тихановську. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на прес-службу парламенту Данії.
Як повідомляється, 6 жовтня на онлайн-засіданні комітет обговорював нинішню політичну ситуацію в Білорусі. Члени комітету міркували, як підтримати білоруський народ в його боротьбі за демократію і права людини.
Однак коли почалася зустріч, у користувачки «Світлани Тихановської» виникли проблеми з камерою на комп'ютері, тому її було неможливо побачити. Зустріч тривала близько 40 хвилин, поки її члени зрозуміли, що щось не так, і зупинили засідання.
Згодом через контакт із колегами Світлани Тихановської було встановлено, що комітет зустрічався з людиною, який видавала себе за білоруську опозиціонерку.
У данському парламенті запевнили, що під час зустрічі не було сказано нічого, що могло б поставити під загрозу зовнішньополітичну лінію Данії. Обставини справи з'ясовуються.
«Я сподіваюся, що це просто грубий жарт, але я, очевидно, стурбований цим зловживанням. Це дає привід для роздумів», – заявив голова комітету з питань зовнішньої політики Данії Мартін Лідегаард.
Тіхановська останні кілька днів проводить особисті та віртуальні зустрічі з лідерами країн ЄС і виступає в парламентах різних країн і органах ЄС. Вона зустрічалася з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Емманюелем Макроном.
Як інформував ZAXID.NET, у Білорусі 9 серпня відбулися вибори президента Білорусі. Після завершення голосування в країні оприлюднили результати державного екзит-полу. За чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) проголосували 79,7% виборців. За попередніми результатами виборів, Лукашенко здобув 80,23%, а в опозиційної кандидатки Світлани Тихановської – 9,90%.
Після оголошення результатів виборів люди вийшли на протест проти діючої влади у різних містах Білорусі. МВС Білорусі заявило, що на акціях протесту було затримано близько 3 тис. людей. Білоруси вже понад місяць протестують проти фальсифікацій, але місцеві силовики жорстоко розганяють мітинги. Є інформація про щонайменше 5 загиблих.
23 вересня 2020 року у Мінську в Палаці Незалежності відбулася таємна інавгурація Лукашенка. Країни ЄС і США 23 вересня заявили, що відмовляються визнати Олександра Лукашенка президентом Білорусі, після його несподіваної інавгурації 23 вересня, яка викликала посилення масових протестів по всій країні. Сама ж Тихановська вже провела декілька зустрічей з низкою політиків Заходу на яких було обговорено сучасну ситуацію в Білорусі та шляхи виходу із кризи.
Голова МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що після завершення терміну повноважень Олександра Лукашенка як президента Білорусі офіційно Україна планує називати його на ім'я, не зазначаючи посади.