Україна більше не називатиме Олександра Лукашенка президентом Білорусі
В офіційних документах і заявах українські дипломати називатимуть Лукашенка лише на ім’я та прізвище
Україна офіційно не зазначатиме посаду Олександра Лукашенка після його таємної інавгурації, а називатиме його лише на ім’я та прізвище. Про це заявив міністр МЗС Дмитро Кулеба під час брифінгу 30 вересня.
Журналісти запитали у Дмитра Кулеби про те, як Україна офіційно називатиме Олександра Лукашенка після завершення його президентських повноважень та уточнили, чи вживатимуть формулювання «нелегітимний» чи «незаконно обраний» президент.
«Це прекрасні формулювання для медіа, для заголовків, для постів у Facebook, але ви запитуєте про офіційну позицію, то я вам відповідаю, що офіційна позиція – Олександр Лукашенко», – заявив він.
Таємна інавгурація Олександра Лукашенка відбулася 23 вересня у Мінську. Попередньо білоруська влада не анонсувала дати її проведення. Після проведення церемонії Лукашенка тисячі людей у Мінську вийшли на протест, поліція затримувала людей, застосувавши при цьому водомети.
Відразу після церемонії низка держав, зокрема Україна, Велика Британія, Словаччина, Німеччина, Литва, Латвія, Естонія, Польща, Чехія та Данія, не визнала легітимність Лукашенка. Таку ж позицію зайняли США та Канада.
Нагадаємо, протести в Білорусі почалися 9 серпня після президентських виборів. ЦВК Білорусі заявила про перемогу Лукашенка, який, за офіційною версією, набрав понад 80% голосів виборців. Сотні тисяч білорусів у різних містах країни відтоді виходять на протести. Їх затримують, катують і арештовують силовики. За час протестів кілька людей загинули, багато перебувають у лікарнях після побиття.