Невідомі залили ртуттю ректорат Одеського медуніверситету

МОЗ домагається зміни керівництва Одеського медуніверситету, але цим спробам перешкоджає попереднє керівництво навчального закладу

11 вересня

Ректорат Одеського медичного університету в понеділок, 10 вересня, залили ртуттю найняті колишнім керівництвом «тітушки», заявила виконувачка обов’язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

За її словами, ситуація щодо обрання ректора в Одеському медуніверситеті значно гірша, ніж у Національному медичному університеті ім. Богомольця, оскільки там колишній ректорат найняв місцевих «тітушок».

«Вчора заливали ректорат ртуттю, щоб ніхто не зміг зайти... Важко уявити, скільки коштів проходить через їхні кишені, якщо вони так тримаються за свої посади», – сказала Супрун на прес-конференції у вівторок, 11 вересня, повідомив «Укрінформ».

На її думку, якщо би ректорат мав повагу до себе, то пішов би спокійно і співпрацював із судами, але вони «поводяться як мафія».

Скандал в Одеському медуніверситеті почався ще 17 липня. Тоді Уляна Супрун звільнила ректора Одеського медуніверситету Валерія Запорожана за порушення статуту та умов контракту. Новопризначений керівник Одеського медуніверситету Костянтин Аймедов 20 липня розпочав виконання обов'язків всупереч протидії групи представників оточення Запорожана. Натомість суд поновив Запорожана на посаді. Також суд зупинив дію наказу МОЗ про призначення Аймедова виконувачем обов’язків ректора Одеського медуніверситету.

6 вересня Державна аудиторська служба України оприлюднила результати ревізії фінансово-господарської діяльності Одеського національного медичного університету, в яких вказала, що упродовж останніх трьох років у виші вчинено порушень обсягом на 27 мільйонів гривень.

Раніше Супрун також заявила, що Національний медичний університет ім. Богомольця та Одеський національний медичний університет є найкорумпованішими серед медичних ВНЗ України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Головні новини Львова за 21 вересня
Чорна декада для Росії
РАГУlive. Випуск за 21 вересня
На Тернопільщині понад 250 людей отруїлися після обробки полів хімікатами
«Ми з вами віримо, що прокурор не отримує зарплату від криміналітету?»
Помер колишній прем'єр-міністр України Віталій Масол
Львівська мерія дозволила інспекторам штрафувати порушників паркування по фото
Петро Порошенко подав позов проти ВВС за наклеп
До Львова прибули перші безкоштовні бейбі-бокси
СБУ затримала організатора постачання військового обладнання до Росії