Невизначеність Заходу надихає російську імперіалістичну агресію

21:05, 9 липня 2024

Бентежна комбінація тривожних геополітичних подій потребує уваги Заходу, щоб Кремль не набрався додаткової сміливості у своєму імперіалістичному пошуку, що продовжуватиме прогресивно загрожувати нашій колективній безпеці.

Ці тривожні події включають: (а) відкриті дебати щодо того, чи може чинний Президент США балотуватися на переобрання у листопаді 2024 року; (б) публічні заяви його суперника, колишнього Президента США, який лідирує в опитуваннях, критикуючи фінансову допомогу, надану Україні від США, і стверджуючи, що він зможе припинити війну Росії проти України до того часу, коли він буде інавгурований у січні 2025 року, не надавши будь-яких подробиць про те, як це можна зробити не порушуючи суверенітет України; (в) початок головування Угорщини в Раді Європейського Союзу із зухвалим візитом Прем’єр-міністра Угорщини до російського Президента без мандату ЄС; та (г) зависання Парламенту у Франції після нестабільних виборів, яке спричинить політичну нестабільність у Франції та ЄС.

Крім того, цьогорічне святкування 75-річчя НАТО затьмарене давнім і суперечливим питанням, а саме – запрошення України до НАТО, зокрема тепер коли Збройні Сили України розвіяли хибне твердження Росії про те, що вона є військовою наддержавою, і значно зменшили цю екзистенційну загрозу для країн-членів НАТО.

Для Кремля ця невизначеність сприймається як кричуща слабкість Заходу, яку необхідно повністю використати, щоб отримати додаткові переваги в завоюванні України, як перший і неодмінний крок до остаточного відновлення колишнього Радянського Союзу.

І Росія вже це зробила.

8 липня 2024 року Росія здійснила масований ракетний удар по території України, вразивши дитячу лікарню Охматдит у Києві, одну з найважливіших дитячих лікарень не лише в Україні, а й у Європі.

Безсумнівно, найкращий спосіб виправити цю критичну ситуацію – це конкретні та негайні дії.

Захід має:

(а) надати Україні необхідну військову підтримку, яка дозволить їй ефективно захистити своє небо та повернути території, незаконно окуповані Росією;

(б) усунути згубні обмеження щодо того, як Україна має захищатися;

(в) запросити Україну до НАТО; і

(г) конфіскувати та передати Україні заморожені російські активи за кордоном (не обмежуючись лише прибутками від таких активів).

Україна не лише мужньо бореться за власне виживання, а й захищає територіальну цілісність Європи та не дає Росії запустити статтю 5 Північноатлантичного договору та розпочати Третю світову війну.

Тому, в інтересах Заходу активно підтримувати швидку перемогу України, яка б усунула найважливішу загрозу для країн-членів НАТО, а не надихати російську імперіалістичну агресію невизначеністю та нерішучістю.