Німеччина готова допомогти Україні в модернізації систем електропостачання

Німеччина, що має передові технології у справі енергоефективності, готова допомогти Україні вирішити проблеми надмірного витрачання енергії, заявила федеральний міністр довкілля, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини Барбара Хендрікс.

«Ми підтримуємо Україну й зробили вам пропозицію на тему того, як ми можемо поліпшити електропостачання на місцях», – сказала міністр в коментарі Укрінформу.

У зв’язку з подорожчанням вартості електроенергії людям виплачуватимуться великі субсидії, що ляже важким тягарем на бюджет. Хендрікс зазначила, що Німеччина у партнерстві з Україною «зможуть перетворити ці субсидії на модернізацію стратегії енергопостачання на місцях», така стратегія називається «Перетворення субсидій на інвестиції». Це ідея міністерства довкілля, будівництва та безпеки ядерних реакторів, зазначила його очільниця. Вона запевнила, що план буде підтримано на європейському рівні. «І ми з готовністю чекаємо початку його здійснення, просування вперед», – сказала міністр і додала, що для цього звичайно потрібні надійні структури, надійні партнери в Україні, які допомагатимуть німцям у реалізації.

Говорячи про стан системи енергопостачання в Україні сьогодні, Хендрікс дипломатично назвала її «не дуже хорошою з технологічної точки зору». Вона переконана, що великі кошти, особливо на опалення, особливо газом, які надаються людям як субсидії, краще пустити на модернізацію структур. «Процес цей займе звичайно років 10, а то й більше. Але було б добре, якби Україна разом з Європою пройшла цей шлях», – наголосила чиновниця.

Про конкретні проекти йтиметься, зокрема, і під час візиту 9-10 червня в Київ великої делегації низки міністерств ФРН, у тому числі й Федерального міністерства довкілля, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини, від якого до складу делегації входить статс-секретар Гунтар Адлер.

Енергетика та ресурсоефективність є однією з пріоритетних сфер, в яких ФРН сприяє Україні у рамках «Плану дій» федерального уряду, у тому числі через банк KfW і Товариство міжнародної співпраці (GIZ).

Нинішній візит представників десятка німецьких міністерств є вже третім подібним «десантом». Перший було здійснено у квітні 2014 року, другий – у жовтні 2015-го. Сама Хендрікс відвідала Україну навесні цього року, побувала на ЧАЕС у річницю трагедії на станції, провела переговори з віце-прем’єр-міністром України Геннадієм Зубком. Вона поінформувала, що Німеччина додатково виділить Україні 19 млн євро фінансової допомоги для подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук