Німеччина і Азербайджан відбудують знищені росіянами об’єкти у Чернігові та Охтирці

16:26, 15 квітня 2022

Країни, які підтримують Україну у боротьбі з російською агресією, не тільки надають військову та гуманітарну допомогу, але й погодилися у майбутньому допомогти відновити зруйновані споруди. Таке рішення раніше озвучив британський архітектор, який зголосився брати участь у відбудові Харкова. А нещодавно заяви зробили офіційні представники Німеччини та Азербайджану.

Зокрема, посол Азербайджану висловив готовність допомогти відбудувати музей в Охтирці на Сумщині. А німецький футбольний клуб відновить знищений стадіон на 12 тис. глядачів у Чернігові.

«Німеччина та Дортмунський клуб готові допомогти відновити зруйнований російськими окупаційними військами стадіон у Чернігові. Клуб пам’ятає свого гравця і крутого українського футболіста Андрія Ярмоленка. Зі свого боку, ми долучаємо до діалогу мера Владислава Атрошенко та сподіваємось, що ця чудова звістка зможе підтримати чернігівчан», – повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко за підсумками розмови з державним міністром з питань культури і ЗМІ відомства федерального канцлера Німеччини Клаудією Рот.

Знищений стадіон у Чернігові (фото В’ячеслава Чауса)

Охтирський краєзнавчий музей на Сумщині розташований в історичній будівлі XIX століття. Фонд музею нараховує майже 10 тис. музейних предметів, повʼязаних з природою, історією та культурою регіону. Частину експонатів вдалося врятувати, однак через обстріли пошкоджено саму будівлю музею.

«Почесний консул Азербайджанської Республіки Афган Салманов висловив готовність азербайджанської сторони допомогти державі у відновленні об’єкту. Розпочнемо з розробки проектно-кошторисної документації», – додав Олександр Ткаченко.

Директорка Охтирського музею Людмила Міщенко розповіла ZAXID.NET, що у серпні 1943 року азербайджанець Мусеїб Багіров звільняв Охтирку від німців, у музеї зберігаються його речі. Тому музейні працівники ще до цієї, новітньої, війни співпрацювали з азербайджанською спільнотою, яка зараз підтримала охтирчан.

«Це були завершальні бої Курської битви. Тоді тиждень були такі бойові дії, що люди не могли зрозуміти чи день, чи ніч. Багірову дали звання Героя Радянського Союзу за звільнення Охтирки. Він подарував нашому музею свої фронтові чоботи, пасок і польову сумку, гвардійський значок», – пояснила Людмила Міщенко.

Нагадаємо, стадіон імені Гагаріна, домашню арену ФК «Десна» у Чернігові росіяни атакували з літаків 11 березня. Тоді ж зруйнували і пам’ятку архітектури – будівлю бібліотеки і музею української старовини Василя Тарновського. Місто Охтирка також взяло на себе великий удар, коли росіяни увійшли в Україну з півночі. Там було знищено багато споруд, зокрема місцевий краєзнавчий музей. Його пошкодили 8 березня.