Системи протиповітряної оборони, які Німеччина обіцяла передати Україні, наразі в процесі виробництва та будуть готові до кінця літа. Про це розповіла міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, пише Deutsche Welle.
«Наша проблема, як і у багатьох європейських держав, полягає у тому, що у запасах є не все, що потрібно Україні. Ми відправимо в Україну, наприклад, IRIS-T – одну з найсучасніших систем протиповітряної оборони, яка зараз перебуває лише на стадії виробництва і, сподіваюся, буде готова наприкінці літа», – заявила вона.
Бербок додала, що Німеччина спільно з Нідерландами постачає Україні також гаубиці, і частково намагається отримати боєприпаси в інших країнах, оскільки у запасах є не все, що потрібно Україні.
Очільниця МЗС зазначила, що питання постачання Україні зброї – це першочергово про спільну підтримку України з боку усієї міжнародної спільноти, країн-членів НАТО, а не про перегони політиків за місцем у рейтингу.
Зазначимо, що IRIS-T SLM (Infra Red Imaging System) – німецький зенітний ракетний комплекс середнього радіусу дії. IRIS-T SLM має дальність дії 40 кілометрів та висоти до 20 кілометрів. За допомогою IRIS-T SLM можна збивати бойові літаки, гелікоптери, крилаті ракети, реактивну артилерію, дрони, протирадіолокаційні ракети.
Ракети IRIS-T – інфрачервоні самонавідні ракети спочатку класу «повітря-повітря» і малої дальності. Їх почали розробляти наприкінці 1990-х, модернізуючи існуючі на той момент ракети Sidewinder, щоб забезпечити підвищену маневреність і здатність протидіяти інфрачервоному випромінюванню.
IRIS-T має унікальну здатність порівняно з іншими аналогічними ракетами, такими як AIM-9X, націлюватися та збивати інші ракети класу «повітря-повітря» та «земля-повітря», забезпечуючи захист на 360°.
Модернізовані ракети IRIS-T SL класу «земля-повітря» було розроблено за контрактом Бундесверу та допущено до взяття на озброєння у 2017 році. У порівнянні з базовою версією, IRIS-T SL оснащений вдосконаленим ракетним двигуном для збільшення дальності польоту. Нещодавно введений канал передачі даних у поєднанні з інерційною навігаційною системою на основі GPS дозволяє керувати ракетою з бойового центру. При заході на посадку ракета наводиться безпосередньо на ціль, пише NV.ua.
Ракета IRIS-T SL запускається з багатофункціонального контейнера (для зберігання, транспортування та стрільби), що забезпечує круговий захист від літаків, вертольотів, дронів та інших ракет.
Як інформував ZAXID.NET, Сполучені Штати із партнерами й союзниками загалом зобов’язалися передати Україні понад 20 реактивних систем залпового вогню HIMARS, із них 12 уже перебувають на українській території.