Німеччина виділить €72 тис. на проектування вулиці Бандери у Львові

СуспільствоІрина Скіць, 17 березня 201613560

Львівська міська рада укладе договір із міською адміністрацією міста Лейпцига (Німеччина) та Комунальною установою «Інститут міста» для втілення проекту «Вулиці для всіх». Проект розрахований на три роки та передбачає партисипативне перепланування вулиці Степана Бандери у Львові. Вартість проекту скаладає 80 тисяч євро, 72 тисячі виділить міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини, 8 тисяч євро на проект виділить Інститут міста зі своїх статутних коштів. Кошти на ремонт дороги, що запланований на початок 2017, виділить Львівська міська рада, за підсумками обраного стейкхолдерами проекту та відповідного кошторису.

За відповідне рішення проголосували 49 депутатів Львівської міськради на засіданні 17 березня.

«Вулиця для всіх» – спільний проект Комунальної установи «Інститут міста» та міської адміністрації Лейпцига. Основна мета проекту – долучити до участі в плануванні міста самих мешканців, зрозуміти, яку інфраструктуру на цій вулиці перш за все хочуть бачити жителі, а не інженери-проектанти. 

Кошти, які виділить на проект міністерство Німеччини, здебільшого йтимуть на розроблення проектів, запрошення іноземних експертів та вивченя думки громадськості. Також за ці кошти можуть бути облаштовані зупинки громадського транспорту, озеленення вулиці або облаштування невеличких скверів. 

Кошти із бюджету міської ради йтимуть на більш грунтовне переоблаштування вулиці, у тому числі на ремонт дорожнього покриття та інженерних мереж. 

Спочатку німецькі і українські урбаністи спільно працюватимуть над тим, як поєднати бажання мешканців та міської ради при плануванні спільного простору. Наступний етап передбачає безпосередньо облаштування вулиці Степана Бандери. 

Впродовж 2016 року німецькі та українські експерти, урбаністи, архітектори займатимуться розробкою проектів перепланування вулиці, вивчатимуть думку мешканців. Для цього проводитимуться кілька зустрічей із мешканцями та закордонними експертами. 

За словами працівниці «Інституту міста» Наталії Винярчук, яка займається цим проектом, цьогоріч має відбутись щонайменше три зустрічі із іноземними експертами та три зустрічі із мешканцями. До кінця року архітектори та урбаністи мають розробити три можливих проекти перепланування вулиці. Після чого, мешканці мають обрати найкращий з них. 

Упродовж 2017 року має відбуватись безпосередньо переоблаштування вулиці. Це робитиметься за кошти Львівської міської ради. Остаточно перепланування вулиці Бандери закінчиться до вересня 2018 року.

Німецьке міністерство економічного співробітництва та розвитку віддасть на фінансування цього проекту 72 тисячі євро. Ще вісім тисяч євро має виділити Львівська міська рада.

Нагадаємо, у жовтні 2015 року відбулась пеша зустріч німецьких фахівців з львів'янами. На участь у проекті крім вулиці Бандери претендували вулиці Шота Руставелі, Шевченка та Київська.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук