Нищук попросив пробачення за висловлювання щодо «генетики» мешканців Сходу України

Міністр культури заявив, що його неправильно зрозуміли

КультураК.С., 23 листопада 201613855
Нищук попросив пробачення за висловлювання щодо «генетики» мешканців Сходу України
Євген Нищук

Міністр культури Євгеній Нищук переконує, що його висловлювання на одному з телеканалів неправильно зрозуміли. Про це він заявив журналістам у кулуарах Кабінету міністрів у середу, повідомила «Українська правда».

«Це вирвано з контексту програми. Я говорив про те, що треба збільшити увагу культурного діалогу і обміну в східних областях, оскільки тривалий час було перекручування чи недофінансування тих чи інших проектів. Саме в цьому руслі я хотів зауважити», – сказав Нищук.

Проте офіційного роз'яснення наразі так і не з'явилось ані на стрінках міністра у соцмережах, ані на сайті Мінкульту.

«Довший час історичні і культурні проекти недофінансовувалися в цьому руслі я казав, що формується момент духу. А всіх зачепило слово "генетика". Якщо воно когось зачепило, я щиро вибачаюся. Насправді я не мав жодних бажань образити. Я говорив тільки про те, що зараз треба збільшити увагу до культурного діалогу і обміну», – наголосив міністр.

Нагадаємо, соціальні мережі збурила цитата, що міністр культури Євген Нищук під час ефіру на «Свободі Слова»телеканалу ICTV некоректно висловився щодо мешканців Сходу України.

«Другим безпековим моментом це є культура. Тому що вона має здатність виховувати і формувати суспільство. І ця ситуація, яка склалася на сході й півдні країни, – це прірва свідомості. Більше того, коли ми так багато говорили про генетику, на Запоріжжі, на Донбасі, на тому... це ж міста завезені. Немає там ніякої генетики. Це свідомо завезені. Черкаси – це славетний гетьманський шевченків край, саме місто Черкаси наполовину завезене. Чого? Бо боялися цього Шевченківського духу. І так робили, це була технологія радянського союзу», - сказав міністр.

Далі міністр сказав, що культура є дуже важливою для того, аби налагодити діалог.

Висловлювання міністра широко розтиражували російські ЗМІ, а представники Опозиційного блоку вимагають його відставки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук