Нова система реєстрації у дитсадках. Що змінилось для львів’ян?
Суспільство

Нова система реєстрації у дитсадках. Що змінилось для львів’ян?

Інструкція для батьків

Мар'яна Вербовська, 12 серпня 2016 24736 24

Від понеділка, 15 серпня, у Львові запрацює нова електронна система для реєстрації дітей у дитячий садочок. Нова система передбачає, що батьки можуть обирати три садочки, редагувати свої дані у онлайн-системі і підтвердити заявку у садочку, коли надійте черга, протягом 30 днів. Раніше таких можливостей вони не мали.  

Попередня електронна система, яка працювала від 2013 року, мала низку незручностей для батьків, відтак нова платформа, обіцяють у міській раді Львова, має значно спростити процедуру оформлення дитини у садок.

ZAXID.NET пояснює, що робити батькам, аби їхня дитина потрапила у садочок.

Що змінилося?               

Від 15 серпня реєструватися слід на новому сайті

Новий сервіс дозволяє батькам вибрати три дошкільні навчальні заклади (ДНЗ) і вказати їхню пріоритетність. Після реєстрації батьки можуть вводити зміни у свій профіль, натомість раніше такої можливості не було. Зміни батьки зможуть проводити до 10 травня того року, коли дитина планує піти у садок.

Записувати дитину у електронну чергу можна у рік, який наступний після її народження, якщо дитина народилася у 2015 році, то реєструвати її можна з січня 2016 року.

Для подачі заявки необхідно вказати:

1. Прізвище, ім’я та по батькові дитини, стать.

2. Дату народження.

3. Короткі відомості про батьків.

4.  Вказати серію та номер свідоцтва про народження дитини. 

5. Якщо дитина претендує на пільгове місце, то вказати дані документа на підставі якого вона може отримати це місце.

Претендувати на пільгове місце можуть діти-інваліди, діти батьків-інвалідів І групи, діти учасників ліквідації наслідків ЧАЕС, потерпілі від екологічних та інших стихійних лих, аварій, катастроф, діти військовослужбовців Збройних Сил України, учасників АТО, діти військовослужбовців Служби безпеки України, прокурори, слідчі прокуратури, діти внутрішньо переміщених осіб, діти, які перебувають під опікою.

Завідувачі садочка та вихователі не матимуть жодного стосунку до формування груп.

«Зараз зарахуванням дітей займатиметься винятково система, алгоритм сам визначатиме списки у садочку, вихователі і керівники дошкільних закладів не матимуть жодного стосунку до зарахування дітей», – розповів начальник відділу розумних сервісів та інновацій управління ІТ Юрій Свірський.

Чим погана стара електронна черга?

Найбільше обурення викликало те, що вони могли обрати один садок, натомість біля їхнього дому було кілька. В управлінні освіти розповідають, що через це батьки йшли на хитрощі і змінювали одну-дві цифри у свідоцтві про народження дитини. В результаті у місті точно не могли скласти базу дітей, які потребували дошкільної освіти.

Коли дитина отримувала місце у садочку, то батькам надсилали електронний лист з проханням принести усі необхідні документи  протягом 10 днів. Багато батьків просто не встигали вчасно занести документи, через що їх видаляли зі списків і їм доводилося вдруге реєструватися у системі і знову чекати черги. З новою системою, яка запрацює у понеділок, батьки матимуть 30 робочих днів для підтвердження навчання дитини у садочку.

Остаточно від сервісу вирішили відмовитися, коли харківські розробники системи підняли оплату за користування сервісом. Спочатку сервісом користувалися безкоштовно, у травня 2015 році кожен дошкільний заклад платив розробнику 35 гривень, за кілька місяців розробник підняв ціну до 75 гривень.

«Ми зрозуміли, що це непостійний партнер, він змінює умови співпраці і не погоджує їх з нами. Тому вирішили розробити нову систему, яку могли контролювати самі», – розповіла в.о. начальника управління освіти ЛМР Зоряна Довганик.

Відколи не працює стара система?

Від 14 липня. До 15 серпня у Львові не працює жодна система реєстрації дітей у дитсадках.

Чи повинні батьки, які записали внесли дитину у стару електронну систему, реєструвати її вдруге у новій черзі?

Ні, усі електронні заявки, які були зареєстровані з 2013 року до липня 2016 року, автоматично перенесені на нову платформу. За кодами, які батьки отримали при реєстрації своєї дитини, можна перевірити свою електронну заявку.

А скільки дошкільнят у Львові і скільки місць у садочках?

Зараз у Львові 9 046 дітей, які потребують дошкільної освіти. У дитячих садочках міста є місце для 5 600 дошкільнят. Водночас, виконувачка обов’язків начальника управління освіти Зоряна Довганик розповіла ZAXID.NET, що до 31 грудня у місті відкриють 51 нову групу у садочках, де зможуть навчатися іще 1500 дітей.

Ті діти, які не потрапляють у дошкільний навчальний заклад на 1 вересня 2016 року, мають право звернутися у відділи освіти з метою перереєстрації електронної заявки у новостворені дошкільні заклади, які відкриють до кінця 2016 року. Це стосується ДНЗ №17 на Сихові, на вул. Зубрівська, 9 і також на вул. Кульпарківська, 182 ДНЗ № 168. 

 Скільки коштувала розробка нової системи?

Програму розробили безкоштовно в рамках роботи проекту «Smart City» в управлінні ІТ Львівської міської ради, програмне забезпечення розробила компанія ТзОВ «DSH Software».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук