Нові портрети старих героїв

КультураОльга Красько, 12 червня 20140

Молодий львівський художник Михайло Присташ представив колекцію «20 видатних українців», яка об’єднала відомі українські історичні постаті, репрезентовані у новому світлі.

У проекті представлені авторські портрети 20 видатних українців. Це вибірка з рейтингу телеканалу «Інтер», який у 2007-2008 роках організував проект «Великі українці». Серед них – поети, письменники, політичні та громадські діячі. Ці імена відомі кожному українцеві: Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Михайло Грушевський, Степан Бандера, Ярослав Мудрий тощо.

За словами автора портретів Михайла Присташа, ідея такої серії виникла восени минулого року. Він намалював кілька портретів, які виставив у своєму блозі, після чого отримав багато схвальних відгуків, які мотивували його до створення інших робіт. У цьому йому допомагали колеги Андрій Лящук, Кирил Скачков та Степан Глуховецький.

«Я хотів зробити щось близьке для українців, тому використав образи видатних особистостей, показав їх по-новому, але не «паплюжачи». Для того, щоб зробити історичні постаті близькими для молоді, я зобразив їх у стильному одязі, з дорогими годинниками, татуюваннями, браслетами, тощо.Також використовував українські орнаменти та вишивку» – розповів художник.

Фото: Twenty Famous Ukranians

Поки що свої таланти художник використовує для створення сувенірної продукції. Так, «Видатними українцями» зацікавилася київська фірма «TUR», у співпраці з якою Присташ випустив три футболки зі своїми малюнками на них.

Окрім того, київський Центр сучасного АНТИмистецтва запропонував художнику презентувати свої роботи на виставці.

В подальшому художник планує розвивати свій проект та розширювати його.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук