Новий міністр фінансів виступив проти податкових пільг

Новий міністр фінансів виступив проти податкових пільг

Міністр фінансів Олександр Данилюк вважає, що податкові пільги для аграріїв потрібно скасувати, так як цей інструментарій, на його думку, неефективний.

«Я категорично проти будь-яких податкових пільг. Бо пільгами завжди зловживають. Цей інструментарій — неефективний і неправильний», – зазначив він в інтерв'ю газеті «Дзеркало тижня. Україна».

У той же час, на його думку, Україна поки не готова до скасування спрощеної системи оподаткування.

«Нам, навпаки, зараз треба сприяти максимальній самозайнятості людей. У багатьох сферах це не питання збору податків, це питання виживання, тому активізацію підприємницької ініціативи в малому бізнесі наразі слід підтримувати, зокрема і в такий спосіб. Інша річ, що й великий бізнес не має використовувати “спрощенку” для оптимізації, це треба прибирати. Крім іншого, такі махінації підривають довіру до самої спрощеної системи. Розумієте, коли ти приходиш у супермаркет, а там на кожній касі окремий СПДшник (суб'єкт підприємницької діяльності), – це очевидне зловживання. Так, усе оформлено офіційно, але по суті це махінація», – зазначив міністр.

На його думку, перше, що потрібно зробити, – це об’єднати бази даних митниці з загальною податковою, налагодивши ефективний контроль і постаудит.

«Відомства ж формально об’єднані і, на мій погляд, це правильно, але бази не стиковані досі. Це відволікає величезний ресурс. І це саме той випадок, коли незавершеність, половинчастість реформ нівелює їхню суть», – заявив міністр.

«Реформа ДФС у пріоритеті, це зобов’язання перед МВФ, її потрібно провести. Уже є, ви знаєте, скорочення персоналу. Має бути подальше скорочення і підвищення зарплат. А від планів треба відмовлятися. Вони, можливо, будуть якісь внутрішні, але тільки для того, щоб порівнювати, наприклад, ефективність регіональних підрозділів», – зазначив Данилюк.

Нагадаємо, у МВФ заявили, що готові співпрацювати з новим урядом України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук