Новий уряд Греції зупиняє реформи, але не бажає виходити з єврозони

СвітЛюбко Петренко, 28 січня 20155840
Новий уряд Греції зупиняє реформи, але не бажає виходити з єврозони

Новий уряд Греції на чолі з Алексісом Ціпрасом розпочав виконання передвиборчих обіцянок Коаліції радикальних лівих сил СІРІЗА, яка перемогла на дострокових парламентських виборах.  Як повідомляє телеканал ORF, першими кроками Ціпраса на посаді прем'єра стануть зупинка процесу приватизації і повернення робочих місць державним службовцям, звільненим внаслідок реалізації програми антикризових заходів.

«Ми – уряд національного порятунку, греки чекають радикальних змін», - заявив він у середу, 28 січня, під час першого засідання кабінету міністрів в Афінах. За словами Ціпраса, робочі місця будуть повернуті тисячам співробітників держсектора. Відомо, що тільки минулого року в Греції було звільнено 9500 держслужбовців.

Крім того, грецький уряд має намір відновити виплати тринадцятої зарплати бюджетникам з низьким рівнем доходів, а також підняти рівень мінімальної зарплати до колишнього, що становить 751 євро.

Водночас уряд розпорядився припинити процес приватизації. Крім зупинки приватизації найбільшого порту країни, заморожена і операція з продажу Державної енергетичної корпорації Греції.

І хоча оголошені заходи нового грецького керівництва йдуть у розріз з вимогами європейських інститууцій, котрі надали країні фінансову допомогу на суму 240 млрд євро, як стверджують експерти, Ціпрас має намір уникнути руйнівного конфлікту з кредиторами і добиватиметься того, щоб Греція залишилася в єврозоні. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук